به روز شده: 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 45876
زمان انتشار: سه شنبه 19 خرداد 1394 - 11:19:21

یونیسف: یک پنجم کودکان فرانسوی در زیر خط فقر زندگی می کنند

 یونیسف: یک پنجم کودکان فرانسوی در زیر خط فقر زندگی می کنند
کودکان  - صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) هشدار داد، یک پنجم کودکان در فرانسه (بیش از سه میلیون) در زیر خط فقر به سر می برند.


به گزارش روزنامه فرانسوی 'لو فیگارو'، یونیسف در گزارش سالانه خود در مورد وضعیت زندگی کودکان در فرانسه هشدار داد و اعلام کرد: از هر پنج کودک فرانسوی یک نفر زیر خطر فقر است؛ 30 هزار نفر آنان بدون سرپناه هستند؛ 9 هزار نفر در محله های فقیر سکونت دارند و هر سال 140 هزار کودک مجبور به ترک تحصیل می شوند.

بر پایه این گزارش که نتیجه آن در اختیار کارشناسان کمیته حقوق کودک سازمان ملل متحد قرار گرفته است، از سال 2008 تا 2012 میلادی در پی بحران اقتصادی و پیامدهای آن، 440 هزار کودک فرانسوی به اتفاق خانواده هایشان به جمع فقرا افزوده شده اند. این امر خود با ایجاد نابرابری می تواند بر آینده آنان و نیز آینده جامعه فرانسوی تاثیر بگذارد.

'میشل بارزاک' رییس دفتر یونیسف در فرانسه، معتقد است: گزارش ما زنگ هشداری است که باید مقامات فرانسه را به اقدام سریع و موثر در مورد هر کودک، وادارد.

به نوشته لو فیگارو، دفتر یونیسف در فرانسه در گزارش خود با اشاره به بخش های تاریک اجرای کنوانسیون بین المللی حقوق کودک در فرانسه، دولت را به اجرای این کنوانسیون و توصیه های عملی آن فراخواند.

بارزاک در این گزارش اعلام کرد: برغم تلاش های قابل توجه صورت گرفته، فرانسه در بخش مربوط به کودکان و جوانان که بویژه در دوران نوجوانی بیش از دیگران در مقابل فقر، محرومیت اجتماعی و تبعیض آسیب پذیر هستند، تقریبا شکست خورده و این قشر آسیب پذیر هزینه سنگین این شکست را متحمل می شود.

یونیسف پیشتر نیز اعلام کرده بود که از سال 2010 میلادی سیاست های وضع شده دولتی در راستای ریاضت اقتصادی و صرفه جویی در بسیاری از کشورها، وضع فقر کودکان را وخیمتر کرده است و به همین دلیل از کشورهای مرفه خواسته بود در راه مبارزه با فقر کودکان تلاش بیشتری از خود نشان داده و رفاه کودکان را اولویت کاری خود قرار دهند.

کلید واژه: حقوق کودکان - یونیسف
کد مطلب: 45876
زمان انتشار: سه شنبه 19 خرداد 1394 - 11:19:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب