به روز شده: 2 ساعت و 57 دقیقه قبل
کد مطلب: 45929
زمان انتشار: شنبه 23 خرداد 1394 - 08:51:01

سازمان بین المللی کار: 84 میلیون کودک در شرایط خطرناک کار می کنند

سازمان بین المللی کار: 84 میلیون کودک در شرایط خطرناک کار می کنند
کودکان  - بانک جهانی و سازمان جهانی بهداشت با انتشار گزارشی اعلام کردند در جهان حدود ۴۰۰ میلیون نفر از دسترسی به ابتدایی ترین خدمات بهداشتی محروم هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه ، بر اساس این گزارش موسوم به « پیگیری پوشش بهداشتی جهان » مبتنی بر اطلاعات سال 2013 دست کم 400 میلیون نفر در جهان از دسترسی به ابتدایی ترین خدمات بهداشتی مثل مراقبت های قبل از تولد، واکسیناسیون کودکان، درمان سل و دسترسی به آب آشامیدنی سالم محروم هستند.    

بانک جهانی اعلام کرد این گزارش که نخستین بار خدمات بهداشتی را در 37 کشور بررسی کرد همچنین نشان می دهد شش درصد ساکنان این کشورها با فقر شدید رو به رو هستند و روزانه فقط با درآمدی معادل یک دلار و 25 سنت زندگی می کنند.

سازمان جهانی بهداشت و بانک جهانی توصیه کردند این کشورها هدف پوشش بهداشت عمومی را برای دست کم 80 درصد جمعیت خود پیگیری کنند تا در هر جای جهان همه افراد از هزینه های فاجعه بار بهداشتی که آنها را فقیر تر می کند در امان باشند.

سازمان بین المللی کار: 168 میلیون کودک، در جهان کار می کنند

سازمان بین المللی کار اعلام کرد 168 میلیون کودک در جهان کار می کنند و 129 میلیون نفر از آنها بین چهار تا چهارده ساله هستند.

هشتاد و چهار میلیون نفر از آنها در شرایط خطرناک کار می کنند. بیشترین کودکان کار در کشورهای جنوب صحرای آفریقا هستند.  

سازمان بین المللی کار اعلام کرد این سازمان به شدت متعهد به برطرف کردن معضل کار کودکان است با این حال برای موفقیت این روند به کار و فعالیت گسترده و یکپارچه نیاز است و نباید تلاش ها تنها به مسایلی چون فراهم کردن آموزش برای کودکان محدود شود.

این سازمان اعلام کرد براساس اهداف توسعه هزاره جامعه بین المللی متعهد به متوقف کردن کار کودکان تا سال دو هزار و پانزده شده بود. با این حال روشن است که این مسئله محقق نشد و هنوز یکصد و شصت و هشت میلیون کودک وجود دارند که کار می کنند. یکی از عمده ترین دلایل ناکامی در تحقق این اهداف آن بوده است که دولت ها سیاست هایی برای محدود کردن کار کودکان اتخاذ نکرده اند.

کد مطلب: 45929
زمان انتشار: شنبه 23 خرداد 1394 - 08:51:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب