به روز شده: 8 ساعت و 57 دقیقه قبل
کد مطلب: 46213
زمان انتشار: سه شنبه 9 تیر 1394 - 09:05:49

هشدار عفو بین الملل درباره سرکوب بی سابقه نسل جوان معترض در مصر

هشدار عفو بین الملل درباره سرکوب بی سابقه نسل جوان معترض در مصر
بیداری اسلامی > مصر  - عفو بین الملل اعلام کرد که مقامات و دولت قاهره برای فرونشاندن نا آرامی با شدیدترین سخت گیری ها در طول تاریخ مصر ، فعالان جوان را دستگیر و زندانی کرده اند.

به گزارش ایرنا، این گروه طرفدار حقوق بشر مستقر در لندن در گزارشی که روز سه شنبه با عنوان ' نسل زندانی : جوانان مصری از محل اعتراض به زندان می روند ' نوشت :بیش از 41 هزار جوان در مصر دستگیر و متهم شده و یا در جریان محاکمه های ناعادلانه محکوم شناخته شده اند.
این گروه حقق بشری ، به چهارده مورد از این جوانان در بین هزاران جوانی که به گفته عفو بین الملل بدون محاکمه طی دو سال گذشته در ارتباط با اعتراضاتشان به زندان افتاده اند، اشاره کردو افزود: حتی یک عضو نیروهای امنیتی با اتهامات جنایی روبرو نشده اند.
عفو بین الملل و دیگر گروه های طرفدار حقوق بشر از آنچه که سیاست های سرکوبگرانه در زمان ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی خواندند که در سال 2013 به عنوان فرمانده ارتش محمد مرسی را سرنگون ساخت، انتقاد کردند.
حسیبه حاج صحراوی معاون برنامه خاورمیانه و افریقای شمالی عفو بین الملل گفت : این مقامات با هدف قرار دادن بی وقفه فعالان جوان در حال از بین بردن امیدهای جوانان برای آینده ای بهتر هستند. '
وی گفت : پس از قیام سال 2010 که به سرنگونی حسنی مبارک رییس جمهوری خودکامه وقت مصر انجامید ، جوانان موتورهای محرکه بالقوه تغییر به حساب می آمدند اما امروزه بسیاری از این فعالان جوان پشت میله های زندان هستند و این امر نشان می دهد که مصر در حالت یک سرکوب تمام عیار قرار گرفته است .
بدر عبدالعاطی سخنگوی وزارت خارجه هدف قرار گرفتن جوانان را در جریان سخت گیری در مورد ناراضیان تکذیب کرده است .

کلید واژه: مصر - بیداری اسلامی
کد مطلب: 46213
زمان انتشار: سه شنبه 9 تیر 1394 - 09:05:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین