به روز شده: 7 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 46292
زمان انتشار: سه شنبه 16 تیر 1394 - 09:20:02

طرح ۷ ماده‌ای سازمان ملل برای آتش‌بس در یمن

طرح  ۷ ماده‌ای سازمان ملل برای آتش‌بس در یمن
بیداری اسلامی > یمن  - نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در یمن که روز یکشنبه وارد این کشور شده است، از طرح هفت ماده‌ای خود برای توقف جنگ در یمن خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از «النشره»، «اسماعیل ولد الشیخ احمد» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در یمن در سفر خود به «صنعا» با مقامات جنبش «انصار الله» و دیگر احزاب سیاسی یمن درباره نحوه اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت، گفت‌وگو خواهد کرد.

طبق این گزارش، این مقام سازمان ملل در دیدار با حزب «کنگره مردمی» به ریاست «علی عبدالله صالح» دیکتاتور سابق یمن اعلام کرد که طرحی هفت ماده ای(شامل هفت بند) برای آتش‌بس در یمن در اختیار دارد.

وی به محتوای این بند‌ها اشاره ای نکرد. نماینده ویژه سازمان ملل، روز یکشنبه پس از ورود به صنعا گفته بود «با توجه به شرایط اسفناک و فاجعه‌بار در مناطق مختلف یمن و شرایط بسیار دشواری که مردم این کشور دارند، تلاش خواهم کرد با نمایندگان طرف‌های درگیر در این کشور به یک توافق فوری برای برقراری آتش‌بس انسانی موقت برسم.»

گفت‌وگوهای ماه گذشته نمایندگان احزاب و طیف‌های سیاسی مختلف یمن در ژنو با وساطت و نظارت سازمان ملل به شکست انجامید و طرف‌های درگیر نتوانستند به توافقی درباره حل سیاسی بحران داخلی این کشور برسند.

کلید واژه: سازمان ملل - یمن
کد مطلب: 46292
زمان انتشار: سه شنبه 16 تیر 1394 - 09:20:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین