به روز شده: 13 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 46362
زمان انتشار: دوشنبه 22 تیر 1394 - 09:49:30

رژیم سعودی همچنان از تسلیحات ممنوعه علیه یمن استفاده می کند

 رژیم سعودی همچنان از تسلیحات ممنوعه علیه یمن استفاده می کند
بیداری اسلامی > یمن  -  احمد هاشم یکی از رهبران جنبش انصارالله گفت: گزارشهای رسیده حاکی است که رژیم سعودی همچنان در حملات خود علیه ملت یمن، از تسلیحات شیمیایی و ممنوعه استفاده می کند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی نبأ، احمد خاطر نشان کرد: آمریکا و کشورهای غربی بر این تجاوز نظارت و بر ادامه آن تاکید دارند.

وی افزود: رژیم سعودی پس از آتش بس اعلام شده از سوی سازمان ملل همچنان افراد بیگناه و غیرنظامی را هدف قرار می دهد. ریاض برای روابط دیپلماتیک و بین المللی هیچ ارزشی قائل نیست و به آن احترام نمی گذارد.

وی اضافه کرد: جنگنده های دشمن سعودی محله های مسکونی را هدف قرار می دهد و غیرنظامیان یمنی را شهید و زخمی می کند .

حملات هوایی رژیم سعودی به رغم آتش بس بشردوستانه اعلام شده از سوی سازمان ملل جهت کمک رسانی به مردم آسیب دیده یمن ادامه دارد. آتش بس از نیمه شب شنبه به مرحله اجرا گذاشته شد و قرار است تا پایان ماه رمضان ادامه یابد، اما رژیم سعودی به سرعت با حمله علیه مناطق مختلف یمن، این آتش بس را نقض کرد.

از سوی دیگر بر پایه همین گزارش، صالح الصماد رییس شورای سیاسی جنبش انصارالله گفت: به رغم دعوت دبیر کل سازمان ملل مبنی بر برقراری آتش بس بشردوستانه در اواخر ماه رمضان و استقبال سخنگوی رسمی ارتش یمن و تمامی جریانهای سیاسی این کشور از آن، رژیم سعودی به حملات جنایتکارانه خود ادامه داد و برای دستیابی به دستاوردهای میدانی نیرو و تجهیزات نظامی در اختیار مزدوران خود در شهر عدن قرار داد.

الصماد در صفحه رسمی خود در فیسبوک ضمن اعلام این مطلب افزود: نقض آشکار آتش بس از سوی رژیم سعودی، جامعه بین الملل را در بوته آزمایش مهم، حساس و خطرناکی قرار داده و نهادهای بین الملل باید به مسوولیت خود جهت توقف این تجاوز عمل کنند.

ًوی از ملت یمن خواست تا در کنار ارتش و کمیته های مردمی یک حرکت جدی و مسوولانه از خود نشان دهند تا نیروهای یمنی بتوانند ضربه های هولناکی بر پیکر خصم متجاوز وارد کنند، زیرا جهان از جنایات رژیم سعودی علیه ملت یمن چشم پوشیده و با این رژیم همراه و همگام شده است.

کارشناسان، تجاوز عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به اقدام رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه فقیرترین کشور عربی منطقه به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن جنبش انصارالله که امنیت شهرهای یمن را تامین می کردند، جلوگیری کند.

کد مطلب: 46362
زمان انتشار: دوشنبه 22 تیر 1394 - 09:49:30
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین