به روز شده: 13 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 46532
زمان انتشار: سه شنبه 6 مرداد 1394 - 13:58:11

پسر قذافی به اعدام محکوم شد

بیداری اسلامی > لیبی  - دادگاهی در لیبی پسر معمر قذافی و چند متهم دیگر نظام سابق این کشور را به اعدام با شلیک گلوله محکوم کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از الجزیره، دادگاهی در لیبی سیف‌الاسلام قذافی پسر معمر قذافی دیکتاتور معدوم این کشور را به طور غیابی به اعدام با شلیک گلوله محکوم کرد.

این دادگاه همچنین «عبدالله السنوسی» رئیس دستگاه اطلاعات و البغدادی المحمودی آخرین نخست‌وزیر قذافی و شماری دیگر از نزدیکان وی را به اعدام محکوم کرد.

دستگاه قضایی لیبی همچنین 6 تن از عناصر رژیم سابق لیبی را به اعدام محکوم کرد.

دفتر دادستان لیبی گفت: احکامی که به طور حضوری صادر شده نهایی است و اجرا خواهد شد.

محاکمه سران رژیم سابق لیبی که از 24 مارس 2013 میلادی (4 فروردین 92) آغاز شده بود تاکنون محکومیت هیچ یک از این افراد را در پی نداشت که این ام موجب نارضایتی مردم لیبی شده بود.

پس از گذشت 4 سال از سرنگونی «معمر قذافی» در جریان قیامی که با حمایت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) صورت گرفت، هرج و مرج بر لیبی حاکم شده است و در حال حاضر نیروهای دولتی با شبه‌نظامیان مسلح که بخش‌هایی از این کشور را اشغال کرده‌اند و از حمایت‌های مالی و تسلیحاتی منطقه‌ای و بین المللی برخورداند، می‌جنگند.

تاکنون نشست‌هایی که کشورهای همسایه لیبی و شورای امنیت سازمان ملل متحد برای حل بحران این کشور برگزار کرده اند، هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته است.

در حال حاضر در لیبی دو دولت بر سر قدرت با یکدیگر درگیرند. یکی دولت موقت برخواسته از پارلمان که مقر آن شهر البیضا در شرق و یکی دولت نجات ملی برخواسته از کنگره ملی سابق لیبی که دوره آن به پایان رسیده است می‌باشد.

کلید واژه: قذافی - لیبی
کد مطلب: 46532
زمان انتشار: سه شنبه 6 مرداد 1394 - 13:58:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین