به روز شده: 9 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 47485
زمان انتشار: چهارشنبه 8 مهر 1394 - 10:52:41

امین زاده: دولت از رفع قوانین مزاحم کسب و کار استقبال می‌کند

امین زاده: دولت از رفع قوانین مزاحم کسب و کار استقبال می‌کند
حقوق شهروندی  - معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: در دولت یازدهم شخص رئیس‌جمهور نیز همیشه دغدغه اشتغال جوانان را داشته و از فربه‌گی دولت اظهار نارضایتی کرده و بر تقویت بخش خصوصی اصرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین‌زاده روز سه‌شنبه در دومین همایش ملی کارآفرینی، تولید ملی و اشتغالزایی که با حضور فعالان اقتصادی بخش خصوصی و کارآفرینان داخلی برگزار شد، اظهارداشت: مردم باید علاوه بر اطلاع از قوانین و نحوه اجرای آن، شاهد مقرارت مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی باشند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: افزایش سهم نیروی انسانی از طریق آموزش، تجربه، کارآفرینی و خلاقیت از بخش های مهم سیاست های اقتصاد مقاومتی بوده که دولت و بخش خصوصی باید تدابیر لازم برای اجرای این سیاست را درنظر بگیرند.

امین‌زاده با بیان اینکه ایده و اندیشه منجر به حرکت سرمایه در کشورخواهد شد، ادامه داد: افراد دارای ایده و فکر جدید بسیار ارزشمند هستند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور به برنامه‌ها و تلاش‌های دولت تدبیر و امید به منظور تدوین سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه اشاره و تصریح کرد: انشاءالله در این برنامه رشد شتابان اقتصادی کشور به گونه‌ای خواهد بود که با بسیج همه امکانات کشور، متوسط رشد 8 درصدی در طول اجرای این برنامه رقم زده خواهد شد.

امین‌زاده بهبود فضای کسب و کار، تامین مالی فعالیت های اقتصادی بوسیله نظام بانکی، ارتقای صنعت بیمه، جذب سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور و سرمایه گذاران خارجی و تغییر نگاه به درآمدهای نفتی و گازی را از جمله محورهای مهم در تدوین برنامه ششم توسعه کشور برشمرد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به برنامه‌های دولت یازدهم برای تدوین قوانین و مقررات حمایت از تولید و کارآفرینی و همچنین رفع قوانین مزاحم کسب و کار، گفت: آیین‌نامه‌های اجرایی مرتبط با این قوانین در دولت به خوبی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در حوزه محیط زیست نیز هرگونه کارآفرینی که انجام شود، مشوق ها و معافیت هایی درنظر گرفته خواهد شد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور از همه فعالان بخش خصوصی و کارآفرینان دعوت کرد تا با شناسایی قوانین مزاحم و دست و پاگیر کسب و کار در جهت بهبود فضای کسب و کار، به دولت کمک نمایند.

امین‌زاده با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید از رفع قوانین مزاحم کسب و کار استقبال می‌کند،  افزود: در کمیته 76 بهبود فضای کسب و کار و با حضور سه قوه این قوانین بررسی خواهد شد تا با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن، دولت و مجلس جایگاه بخش خصوصی در کشور ارتقا یافته و زمینه‌های فعالیت کارآفرینان و فعالان اقتصادی بیش از پیش فراهم شود.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در حوزه تولید ملی تأمین کار و اشتغال با کمبود قانون مواجه نیستیم گفت: در این زمیه دولت تعهداتی برای پی‌ریزی اقتصادی صحیح و عادلانه جهت رفاه و رفع فقر بر عهده گرفته است و اگر قانون اساسی به خوبی اجرا شود به تمامی اهداف خود خواهیم رسید.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم شخص رئیس‌جمهور نیز همیشه دغدغه اشتغال جوانان را داشته و از فربه‌گی دولت اظهار نارضایتی کرده و بر تقویت بخش خصوصی اصرار دارد.

امین‌زاده با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلان نظام به منظور ارتقای تولید ملی، کارآفرینی و اشتغال زایی اظهار داشت: انشاءالله با اجرایی شدن قوانین به همه اهداف برسیم.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه در دنیای امروز دانش، منبع ایجاد ثروت می‌باشد، گفت: همه فعالیت‌های اقتصادی با دانش و علم پیوند خورده است به همین جهت بخشی از جهاد اقتصادی باید مبتنی بر تولید ملی دانش محور باشد.

امین‌زاده قوانین موجود مزاحم کسب و کار، ناهماهنگی نهادهای مالی، عدم اطمینان سرمایه‌گذاری قاچاق کالا و موانع صادرات کالاهای ساخت داخل را از مهمترین موانع کسب و کار برشمرد و افزود: همه ما باید دست به دست هم داده تا اقتصاد ملی را تقویت نماییم و با افزایش کیفیت محصولات داخلی، امنیت شغلی کارگران، استراتژی‌های حمایت از مصرف‌کننده، کنترل واردات بی‌رویه، بستر سازی برای تدوین قانون حمایت از تولید ملی و رویکرد علمی در تولید ملی به روند افزایش تولید ملی و حمایت از کارآفرینان سرعت بخشیم.

کد مطلب: 47485
زمان انتشار: چهارشنبه 8 مهر 1394 - 10:52:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده