به روز شده: 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 47503
زمان انتشار: جمعه 10 مهر 1394 - 13:51:54

فعالان یمنی حملات سعودی به یمن را جنایت جنگی توصیف کردند

فعالان یمنی حملات سعودی به یمن را جنایت جنگی توصیف کردند
حقوق بشر  > جهان  - فعالان یمنی حملات سعودی به یمن را جنایت جنگی توصیف و بر لزوم اقدام جامعه بین المللی علیه سعودی ها تاکید کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، حملات عربستان سعودی به یمن همچنان ادامه دارد که نتیجه آن افزایش شمار تلفات غیرنظامی در این کشور است. روز گذشته فعالان حقوق بشر در نزدیک دفتر سازمان ملل متحد در شهر صنعاء پایتخت یمن تظاهرات کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات از جامعه جهانی خواستند اقدامات جدی برای مقابله با تجاوز سعودی صورت بدهد. آنها از سازمان ملل متحد خواستند به تجاوز سعودی به یمن پایان بدهد. شرکت کنندگان در این تظاهرات شعارهایی علیه سعودی ها سر می دادند. آنها می گفتند سازمان ملل متحد باید دراین زمینه وارد عمل شود. در حملات سعودی به یمن تاکنون، حدود شش هزار و چهارصد یمنی کشته شده اند.
یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت:«ما این تظاهرات را برپاکرده ایم تا از سازمان ملل متحد بخواهیم به مسئولیت خودش عمل کند و به جنگی پایان بدهد که توام با نسل کشی است و عربستان سعودی علیه یمن به راه انداخته است. عربستان سعودی با این حملات، زیرساختهای یمن را نابود می کند. اقدام سعودی ها در اعمال محاصره علیه یمن سبب شده است میلیونها یمنی در آستانه فقر قرار بگیرند.»
شرکت کنندگان در تظاهرات صنعاء می گفتند حملات سعودی به یمن سبب افزایش وحدت ملی در میان مردم این کشور شده است.
یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت:« جنگ توام با نسل کشی مردم یمن که عربستان سعودی به راه انداخته سبب شده است مردم یمن متحد شوند. در حال حاضر همه مردم یمن متوجه شده اند که باید به صورت یکپارچه درمقابل تجاوزهای سعودی بایستند.»
فعالان حقوق بشر که دراین تظاهرات شرکت داشتند تاکید می کردند که باید تحقیقاتی درباره جنایتهای ضدبشری و جنایتهای جنگی عربستان سعودی در یمن انجام شود.
یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت:« عربستان سعودی در تلاش است یک کمیته تحقیق و تفحص ملی تشکیل بدهد تا جنایتهای شنیع خودش را علیه مردم فقیر یمن لاپوشانی کند.»
شرکت کنندگان در تظاهرات دیروز یمن، طوماری علیه عربستان سعودی و اقداماتش در کشتار مردم بیگناه یمن امضاءکردند و این طومار را به دفتر سازمان ملل متحد تسلیم کردند و خواستار آن شدند که سازمان ملل متحد به کشتار مردم یمن به دست ماشین جنگی سعودی پایان بدهد. عربستان سعودی در چند ماه گذشته مناطق مسکونی را در یمن هدف قرار داده است اما شاهد حملات اخیر به مناطق نزدیک دفتر سازمان ملل متحد هشداری برای این سازمان بین المللی باشد تا رویکردش را درباره این مسئله تغییر بدهد.

کلید واژه: یمن - جنایات جنگی
کد مطلب: 47503
زمان انتشار: جمعه 10 مهر 1394 - 13:51:54
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد