به روز شده: 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 47512
زمان انتشار: شنبه 11 مهر 1394 - 10:09:20

آمریکا و انگلیس "عدالت" را قربانی ائتلاف استراتژیک با عربستان کردند

 آمریکا و انگلیس
حقوق بشر  > جهان  - دیده بان حقوق بشر تاکید کرد آمریکا و انگلیس از بین گزینه عدالت و ائتلاف استراتژیک با عربستان سعودی، گزینه دوم (ائتلاف با سعودی‌ها) را انتخاب کردند.

به گزارش تسنیم، سازمان دیده بان حقوق بشر تاکید کرد لندن و واشنگتن، ائتلاف با عربستان سعودی علیه عدالت را در یمن انتخاب کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی یمن، سازمان دیده بان حقوق بشر از  پس گرفته شدن پیش نویس قطعنامه هلند در شورای حقوق بشر مخصوص تحقیق درباره نقض حقوق بشر از سوی عربستان در یمن در نتیجه فشارهای سعودی‌ها انتقاد کرد .

فیلیپ دام عضو دیده بان حقوق بشر تاکید کرد پیش نویس قطعنامه‌ای که هلند با مشارکت آلمان و 6 کشور اروپایی دیگر آماده کرده بود، از سازمان ملل متحد می‌خواست هیئتی را برای نظارت بر وضع حقوق بشر به یمن ارسال کد، اما پس گرفته شد و این فرصت از دست رفت، این اقدام را چگونه می‌توان تحلیل و ارزیابی کرد؟ مخالفت کامل عربستان با پیش نویس این قطعنامه سبب شد تا این پیش نویس از دستور کار خارج شود.

دام که بر مذاکرات انجام شده درباره پیش نویس قطعنامه هلندی نظارت می‌کرد، تاکید کرد علت لغو درخواست برای انجام تحقیق به رهبری سازمان ملل متحد این بود که انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها دستیابی به اجماع را ترجیح دادند.

عضو دیده بان حقوق بشر تصریح کرد انگلیس و ایالت متحده آمریکا بین عدالت و ائتلاف استراتژیک با عربستان سعودی، همپیمانی با سعودی‌ها را انتخاب کردند(و عدالت را قربانی کردند)

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در آخرین ساعات شب گذشته اعلام کرد پیش نویس قطعنامه هلندی پس گرفته شده  است.

این در حالی است که "اسماعیل ولد الشیخ احمد" نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن با تاکید بر ضرورت توقف فوری جنگ و برقراری آتش بس در یمن، اظهار داشت اوضاع انسانی یمن دیگر قابل تحمل نیست.

ولد الشیخ تاکید کرد زمان آن رسیده است تا آتش بس برگزار شود، به ویژه با توجه به اینکه اولین آتش بس با موفقیت همراه نشد و ملت یمن به آتش بس نهایی نیاز دارد تا آنها را از رنجی که در آن به سر می‌برند،و از بحران انسانی ناشی از این بحران نجات دهد.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن که با شبکه روسیاالیوم گفت‌وگو می‌کرد، افزود این جنگ از  بیش از 6 ماه پیش همچنان ادامه دارد، یمن دومین کشور در جهان از نظر گرسنگی کودکان است، پیش از جنگ، هفت میلیون یمنی به کمک نیاز داشتند، اما اکنون اوضاع وخیم‌تر شده است و 21 میلیون یمنی به کمک نیاز ندارند.

ولد الشیخ اظهار داشت مهمترین ایستگاه در میانجی‌گری سازمان ملل متحد در یمن این است که تلاش‌های سازمان ملل متحد موفق شد تمام طرف‌های بحران یمن را در ژنو گردهم آورد و درباره بسیاری از نقاط محوری و اساسی مانند آتش بس و عقب‌نشینی توافق به دست آید.

وی افزود جنبش انصارالله برای دادن امتیازهایی آماده است، آنها اعلام آمادگی کرده اند که به قطعنامه 2016 و بازگشت دولت پایبند باشند.

 

کد مطلب: 47512
زمان انتشار: شنبه 11 مهر 1394 - 10:09:20
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد