به روز شده: 7 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 47638
زمان انتشار: دوشنبه 20 مهر 1394 - 16:47:59

صدورحکم آزادی پسران مبارک از زندان

بیداری اسلامی > مصر  - دادگاهی در مصر حکم ازادی پسران مبارک در پرونده‌ کاخ‌های ریاست‌جمهوری را صادر کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از رسانه‌های مصر، دادگاه جنایی قاهره امروز دوشنبه در مرکز روسای پلیس برای رسیدگی به شکایات علاء و جمال مبارک در خصوص استمرار حبس آنها در رابطه با قضیه کاخ های ریاست جمهوری تشکیل جلسه داد.

علاء و جمال مبارک در جلسه دادگاه حضور یافتند و نماینده دادستانی کل نیز رد درخواست متهمان مبنی بر تبرئه آنها و استمرار حبس آنها به مدت 3 سال و پرداخت جریمه به مبلغ 125 میلیون و 770 هزار پوند و نیز بازگرداندن مبلغ 21 میلیون و 197 هزار پوند دیگر در رابطه با قضیه کاخ‌های ریاست جمهوری را خواستار شد.

فرید الدیب وکیل متهمان نیز گفت که موکلان وی برابر با مدت زمان حکم حبس صادره در بازداشت موقت بوده اند و هر دو نفر اعم از علاء و جمال به مدت یکسال و 6 ماه و 17 روز در رابطه با قضیه کاخ های ریاست جمهوری و 2 سال و یک روز نیز در خصوص قضیه معروف به محاکمه قرن در زندان سپری کرده اند که مجموعا 3 سال و 6 ماه و 18 روز می شود و بر این اساس از دادگاه تقاضای آزادی فوری متهمان را دارم.

در تاریخ 20 نوامبر گذشته دادگاه جنایی قاهره حکم نهایی خود در رابطه با محاکمه قرن و قتل تظاهرات کنندگان را صادر کرد که طی آن علاء و جمال تبرئه شدند و در تاریخ 9 می نیز دادگاه مصر حبس 3 ساله برای این دو نفر را در قضیه کاخ های ریاست جمهوری صادر کرد.
قضیه کاخ های ریاست جمهوری مربوط به اختلاس علاء و جمال از بودجه اختصاصی کاخ های ریاست جمهوری به مبلغ بیش از 125 میلیون پوند( 16 میلیون دلار آمریکا) و هزینه کردن این مبلغ برای ساخت ساختمان و خرید اثاثیه اختصاصی برای خودشان است.  

کلید واژه: مصر
کد مطلب: 47638
زمان انتشار: دوشنبه 20 مهر 1394 - 16:47:59
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین