به روز شده: 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 47843
زمان انتشار: چهارشنبه 6 آبان 1394 - 12:16:37

صدور حکم حبس برای 41 مخالف دولت مصر

بیداری اسلامی > مصر  - دادگاه نظامی مصر طی حکمی 41 تن از مخالفان دولت این کشور از جمله 16 دانشجو را به حبس 5 تا 20 سال محکوم کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، دادگاه نظامی مصر 41 تن از مخالفان دولت را به اتهام تجاوز علیه تاسیسات عمومی و خصوصی به حبس 5، 10 و 20 ساله محکوم نمود.

بر اساس این گزارش، دو تن از این مخالفان به نام های محمود محمد فوده و معاذ البرقی دانشجوی دانشکده مهندسی به 5 سال حبس و 12 نفر دیگر از جمله ابراهیم الحفناوی، حاتم سلام، مصطفی کفن، محمد جمیل و فخری راضی به 10 سال حبس و 27 متهم غایب نیز به 20 سال حبس محکوم شدند.

دادگاه اتهاماتی از قبیل مسدود کردن راه آهن و وارد آوردن خسارت به تاسیسات عمومی در اوایل و اواخر ژانویه گذشته وارد کرده است.

پدر یکی از این محکومان به نام «هشام سعد» در این باره گفت که پسرش بنا به اتهامات ساختگی به 10 سال حبس محکوم شد، وی از ماه مارس گذشته بازداشت شده و پس از آن حکم آزادی وی را کسب کردیم و اکنون بار دیگر در دادگاه نظامی محاکمه شده است.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در اکتبر سال گذشته با صدور متمم قانونی اعلام کرد که تاسیسات عمومی در حکم تاسیسات نظامی هستند و هر فرد غیرنظامی در صورت وارد آوردن خسارت به این تاسیسات به دادگاه نظامی ارجاع داده خواهد شد.

کلید واژه: مصر
کد مطلب: 47843
زمان انتشار: چهارشنبه 6 آبان 1394 - 12:16:37
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین