به روز شده: 1 روز و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 47975
زمان انتشار: یکشنبه 17 آبان 1394 - 12:44:41

اسنودن: پهپادهای آمریکایی مردم سوریه را هدف قرار می دهند

اسنودن: پهپادهای آمریکایی مردم سوریه را هدف قرار می دهند
حقوق بشر  > جهان  - «ادوارد اسنودن» کارمند سابق سیا که پس از افشای برنامه های پنهانی جاسوسی و اقدامات نظامی آمریکا علیه کشورهای دیگر به عنوان پناهنده در روسیه زندگی می کند، فاش کرد: در حملات پهپادهای آمریکایی در سوریه، مردم و نظامیان این کشور هدف قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا، روزنامه روسی «ماسکوفسکی کامسامولتس» به نقل از مصاحبه با اسنودن که امروز (یکشنبه) منتشر شد، نوشت: شیوه های آمریکا در بمباران اهداف تروریست ها در سوریه و عراق تبهکارانه و جنایت ضد بشری است.
وی گفت: نظامیان آمریکایی با استفاده از اطلاعات و علائم دریافت شده از تلفن همراه فرد هدف عملیات، منطقه مورد نظر را بدون توجه به حضور مردم عادی و نظامیان سوری بمباران می کنند.
کارمند سابق سیا گفت: چنین رویکرد تبهکارانه ای باعث شده است که بر اثر حملات آمریکا در سال های اخیر، کشتار غیرنظامیان در عراق، سوریه به ویژه افغانستان صورت گیرد که جنایت ضدبشری محسوب می شود.
وی ادامه داد: این گونه مبارزه با تروریسم موثر نیست و شاهدیم که حتی عروسی ها به خاک و خون کشیده می شود.
روزنامه روسی در ادامه مطلب خود یادآوری کرد: برخی رسانه ها از حقایق تلخ حملات پهپادهای آمریکایی خبر داده اند که بر اساس آن بیش از 90 درصد قربانیان حملات هوایی را غیرنظامیان تشکیل می دهند که هیچ رابطه ای با تروریسم و تروریست ها ندارند.
روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس با بیان اینکه نظامیان آمریکایی در گزارش های خود این افراد را در ردیف «دشمنان به هلاکت رسیده» قرار می دهند، به نقل از اسنودن افزوده است: انتشار این گونه اطلاعات از سوی آمریکا بسیار خطرناک و غیرموثق است.
وی گفت: آمریکا و اعضای ائتلاف به رهبری واشنگتن با حملات خود بیش از آن که تروریست ها را به قتل برسانند، موجب پیدایش جنگجویان جدید می شوند، زیرا تا پیش از اشغال عراق و همچنین مداخله نظامیان آمریکا در سوریه، گروه های تروریستی به ویژه داعش در این کشورها وجود نداشتند و در واقع واشنگتن به عنوان عامل ایجاد این تهدید، منطقه را گرفتار پیامدهای تروریسم کرده است.
آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان همراه رژیم صهیونیستی پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند و بر اساس گزارش ها، شهروندانی از 100 کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.

کلید واژه: ادوارد اسنودن
کد مطلب: 47975
زمان انتشار: یکشنبه 17 آبان 1394 - 12:44:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد