به روز شده: 9 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 48117
زمان انتشار: پنجشنبه 28 آبان 1394 - 22:07:50

امین‌زاده: وکلای زن از حقوق زنان و کودکان درگیر جنگ دفاع کنند

امین‌زاده: وکلای زن از حقوق زنان و کودکان درگیر جنگ دفاع کنند
حقوق بشر  - معاون حقوقی رئیس‌جمهور در دیدار سفیر نروژ در تهران، هماهنگی میان زنان جهان را برای دفاع ازحقوق زنان و کودکان آسیب‌پذیر درجنگ‌ها و اقدامات تروریستی مورد تاکید قرارداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در دیداری با «اودلیسه نورهیم» سفیر نروژ در تهران، هماهنگی میان زنان جهان را برای دفاع ازحقوق زنان و کودکان آسیب‌پذیر درجنگ‌ها و اقدامات تروریستی مورد تاکید قرارداد.

امین‌زاده در این دیدار که روز چهارشنبه انجام شد، اظهارداشت: وکلای زن در منطقه و جهان می‌توانند در کشورهای درگیر در جنگ و حملات تروریستی، از حقوق زنان و کودکان دفاع کنند.

وی همچنین آشنایی زنان و کودکان با حقوق خود را از ضروریات عصر کنونی دانست و گفت: در این زمینه ضمن هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش، دوره‌هایی برای آشنایی این قشر از جامعه با حقوق خود در نظر گرفته شده است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت توجه به فرهنگ‌های بومی در اجرای طرح‌های حقوقی، خصوصا طرح‌های مربوط به زنان و معلولین گفت: قوانین و مقررات هر کشوری بر اساس فرهنگ آن کشور وضع شده‌اند و هدف ما اعمال فرهنگ بومی و دینی کشورمان است که در تلاش هستیم بر این اساس یک منشور طراحی کنیم.

سفیر نروژ در تهران نیز در این دیدار با تایید ضرورت هماهنگی برای حمایت از حقوق زنان و کودکان گفت: در کشورهایی که درگیر جنگ و تروریسم هستند، زنان بیش از دیگر اقشار جامعه آسیب‌پذیر هستند و ما باید برای حمایت از آنان بر تلاش‌های خود بیفزاییم.

کد مطلب: 48117
زمان انتشار: پنجشنبه 28 آبان 1394 - 22:07:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد