به روز شده: 11 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 48494
زمان انتشار: شنبه 28 آذر 1394 - 11:04:52

تظاهرات در مصر با نزدیک شدن به سالروز انقلاب ۲۵ ژانویه

تظاهرات در مصر با نزدیک شدن به سالروز انقلاب ۲۵ ژانویه
بیداری اسلامی > مصر  - همزمان با نزدیک شدن به سالروز انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ مصر که به سرنگونی رژیم حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع این کشور منجر شد، مخالفان دولت تظاهرات‌هایی را در ۱۱ استان برگزار کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، روز گذشته 11 استان مصر شاهد برگزاری تظاهرات مخالفان دولت و هواداران محمد مرسی نخستین رئیس جمهور منتخب مردم بود.

ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت و مخالفت با کودتا هواداران خود را به برگزاری تظاهرات در «هفته انقلاب جدید» با شعار «متحد شوید، پیروز می شوید» دعوت کرده بود.

بر اساس این گزارش، مخالفان دولت نیز در شهرها و روستاهای قاهره، الجیزه، القلیوبیه، البحیره، اسکندریه، الشرقیه، دمیاط، کفر الشیخ، المنیا، الفیوم و بنی سویف تظاهرات برگزار کردند.

نیروهای پلیس نیز در شهرهای بزرگ این استان ها مستقر شده بودند و هیچ گونه درگیری بین این نیروها و تظاهرات کنندگان رخ نداد.

در استان قاهره، محله های المعادی(غرب) و شهر نصر(شرق) شاهد تظاهرات بود و همچنین در استان الجیزه واقع در غرب قاهره نیز مخالفان دولت با برگزاری تظاهراتی اوضاع دشوار معیشتی مردم مصر را محکوم کردند.

در روستاهای بنها و شبین القناطر واقع در استان القلیوبیه و نیز شهرهای ابوحمص و ایتای البارود در استان البحیره و حی العواید، الحضره و شهر برج العرب در استان اسکندریه حامیان مرسی شعارهایی علیه عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر سر دادند.

تظاهرات کنندگان همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها عبارت هایی در خصوص سرنگونی رژیم کنونی مصر نوشته شده بود و علاوه بر آن مخالفان دولت در شهرهای ابو کبیر، العدوه، الابراهیمیه واقع در استان الشرقیه، البصارطه در استان دمیاط، روستاهای الریاض، مطوبس، الکفر الجدید و بلطیم در استان کفر الشیخ آرم های رابعه العدویه و تصاویر مرسی را در دست داشتند.

مخالفان دولت همچنین تظاهرات هایی نیز در شهرهای العدوه، مغاغه، سمالوط، ملوی و دیرمواس استان المنیا برگزار کرده و طی آن بازداشت تعدادی از معارضین را محکوم کرده و خواستار آزادی آنها شدند.

دعوت ائتلاف ملی حامی مرسی برای برگزاری تظاهرات در سالروز انقلاب 25 ژانویه در حالی است که تعدادی از معارضین برجسته از طیف های مختلف سیاسی نیز طی فراخوانی خواستار اتحاد درباره خواسته های انقلاب 25 ژانویه و سرنگونی رژیم حاکم شده اند.

کلید واژه: مصر
کد مطلب: 48494
زمان انتشار: شنبه 28 آذر 1394 - 11:04:52
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین