به روز شده: 8 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 49034
زمان انتشار: چهارشنبه 7 بهمن 1394 - 10:58:01

تداوم سرکوب مخالفان در مصر/ارجاع پرونده مسئول هماهنگ کننده جنبش۶ آوریل به دادگاه

بیداری اسلامی > مصر  - در راستای ادامه سرکوب معارضان و خفه کردن صداهای مخالف، دادستانی مصر پرونده یک معارض دیگر را به دادگاه ارجاع داد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام مسئول در دادستانی مصر گفت که پرونده «عمرو علی» مسئول هماهنگ کننده جنبش جوانان 6 آوریل این کشور به اتهام تحریک به تحصن و همراه داشتن اطلاعیه‌ها به دادگاه ارجاع داده شد.

نیروهای امننیتی مصر عصر سه شنبه 31 شهریور ماه عمرو علی را در شهر "شبین الکوم" در استان المنوفیه دستگیر کردند.

عمرو علی مسئولیت هماهنگ کننده کل جنبش جوانان 6 آوریل را بعد از احمد ماهر که به سال 2014 به اتهام نقض قانون تظاهرات به زندان محکوم شد، بر عهده گرفت.

وی نظام فعلی را بازگشت دوباره نظام مبارک توصیف کرد و همین امر موجب شد که در دایره هدف دولت مصر و نیروهای امنیتی این کشور قرار بگیرد.

سرکوب معارضان و فعالان سیاسی در مصر در حالی ادامه دارد که این کشور وارد پنجمین سالروز انقلاب 25 ژانویه 2011 شده است و هنوز هیچ کدام از خواسته های مردم این کشور مبنی بر آزادی، عدالت و کرامت محقق نشده است.

جنبش 6 آوریل از جمله جنبش‌هایی بود که در فراخوان برای انقلاب 2011 مصر که به سرنگونی حسنی مبارک دیکتاتور این کشور منجر شد، نقش داشت.

از زمان عزل مرسی از قدرت در سال 2013 میلادی، نیروهای پلیس و ارتش مصر صدها نفر را به قتل رسانده و هزاران نفر را سرکوب و یا زندانی کرده اند.

تاکنون صدها تن از هواداران محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر نیز در پرونده‌های گروهی به اعدام محکوم شده‌اند و سازمان ملل متحد نیز این احکام را «بی‌سابقه در تاریخ معاصر» توصیف کرده است.

سازمان‌‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر هم دولت السیسی را سرکوبگر‌تر از رژیم مبارک دانسته‌اند.

کلید واژه: مصر
کد مطلب: 49034
زمان انتشار: چهارشنبه 7 بهمن 1394 - 10:58:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین