به روز شده: 8 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 49691
زمان انتشار: چهارشنبه 4 فروردین 1395 - 14:15:54

احتمال صدور حکم سنگین علیه روحانی شیعه عربستانی به جرم دفاع از مقاومت

بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - منابع سعودی از آغاز بررسی پرونده شیخ حسین الراضی از علمای شیعه عربستان در دادگاه آل سعود به سبب خطبه‌ اخیر وی در حمایت و تمجید از جنبش مقاوم و مردمی حزب الله لبنان خبر دادند.

به گزارش تسنیم، روزنامه عکاظ سعودی نوشت: شورای تحقیق و دادستانی کل سعودی بررسی مسئله حسین الراضی را که در خطبه اخیر در یکی از مساجد شهرک العمران در الاحساء به  تمجید از حزب الله پرداخت، آغاز کرده است.

این رسانه با توصیف جنبش مقاوم و مردمی حزب الله به عنوان تروریستی بر اساس تعریف آل سعود از تروریسم نوشت: الراضی همچنین به پادشاهی سعودی در خطبه اخیر خود بر اساس نوار ویدئویی که در شبکه‌های ارتباط اجتماعی منتشر شد، توهین کرده و علنا به طور کامل از حزب‌الله که از سوی حکومت سعودی تروریست خوانده شده، دفاع و تمجید کرده است.

عکاظ افزود: تعریف و تمجید شیخ الراضی از حزب الله در حالی است که وابستگی یا حمایت مادی یا معنوی از این جنبش، در عربستان جرم است.

این رسانه به نقل از منابع خود با بیان "متهم تا زمان پایان بازجویی بازداشت خواهد شد"، دلیل بازداشت وی را نقض ماده دوم از نظام موسوم به مبارزه با تروریسم عنوان می‌کند که طبق آن  جرایم تروریستی و حمایت مالی از آن از جرایم بزرگی است که موجب بازداشت می‌شود.

عکاظ افزود: پس از پایان بازجویی از متهم، پرونده وی به دادگاه کیفری ویژه بر اساس اختیاراتی که نظام مبارزه با تروریسم بر آن تصریح کرده، منتقل خواهد شد.

این رسانه نوشت: الراضی با اتهام خدشه وارد کردن به منافع پادشاهی یا امنیت ملی یا اجتماعی و اخلال به نظم عمومی روبرو خواهد شد.

با توجه به اتهاماتی که این رسانه سعودی به شیخ الراضی نسبت داده، احتمال صدور حکم اعدام علیه این روحانی برجسته شیعه عربستانی فقط به جرم ابراز دوستی و محبت با جنبش مردمی و مقاوم حزب الله که اسطوره شکست‌ناپذیری غاصبان قدس را در هم شکست، بعید نیست.

شیخ عبدالعزیز آل الشیخ مفتی دربار آل سعود هم که همواره برای مشروعیت بخشی دینی به جنایات و اقدامات ضد بشری آل سعود پیشقدم می‌شود، مدعی شده است همبستگی با حزب الله خیانت به میهن و دین اسلام است.

آل الشیخ گفته  است همکاری همه شهروندان و افراد مقیم با حکومت برای حفظ امنیت یک واجب شرعی است و همبستگی با گروه تروریستی، خیانت به میهن و دین اسلام است.

مفتی آل سعود هشدار وزارت کشور رژیم به تمام شهروندان و افراد مقیم درباره عواقب همبستگی با حزب الله یا تعلق خاطر به آن را مهم خواند و مدعی شد: حزب الله به خاطر همکاری با ایران به اسلام و مردم هوادار خود ضربه زده است.

وزارت کشور رژیم سعودی به شهروندان و افراد مقیم عربستان درباره همبستگی با تبلیغ حزب ‌الله یا پناه دادن به کسانی که تعلق خاطری به حزب الله دارند، هشدار داد و تهدید کرد هر کس به این هشدارها پایبند نباشد، قوانین و مجازات مصوب نظام جرایم تروریسم بر وی اجرا و فرد مقیم هم اخراج خواهد شد.

کلید واژه: عربستان سعودی
کد مطلب: 49691
زمان انتشار: چهارشنبه 4 فروردین 1395 - 14:15:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین