به روز شده: 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 50297
زمان انتشار: چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 - 10:16:20

شوراهای اسلامی یمن خواستارخروج نیروهای آمریکایی

شوراهای اسلامی یمن خواستارخروج نیروهای آمریکایی
بیداری اسلامی > یمن  - شوراهای اسلامی یمن متشکل از زیدیه، صوفیه وشافعی با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت حضور نیروهای آمریکایی در خاک این کشور، خواستار خروج فوری آنها از خاک یمن شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، شوراهای سه گانه در این بیانیه تاکید کردند : به خوبی روشن است آنچه شهید حسین بدر الدین الحوثی 14 سال قبل درباره حضور نیروهای شیطان بزرگ آمریکا در یمن هشدار داده بود ٬ امروز در قالب تجاوز زمینی، هوایی و دریایی آنها به یمن متجلی شده است.
این بیانیه افزود: وقتی نمایندگان محلی ومنطقه ای آمریکا در تجاوز به یمن ومردم آن شکست خوردند٬ این بار خود آمریکا به عنوان دشمن اصلی وارد عمل شده است.
شوراهای سه گانه در این بیانیه تاکید کردند : این ٬ نمایش مسخره ای است که آمریکایی ها از تروریست های تکفیری القاعده می خواهند المکلا وابین را ترک کنند٬ آنها هم طی یک شبانه روز بدون حتی یک کشته آنجا را ترک می کنند.
این بیانیه با طرح پرسشی ادامه داد اگرآنها ادعا می کنند این مناطق را آزاد کردند٬ پس لشکر کشی نیروهای آمریکایی برای چیست ؟ به چه دلیل ناوگان آمریکایی وارد خلیج عدن شد؟ نیروهای مارینز( تکاوران نیروی دریایی ) آمریکا در پایگاه های العند ، المکلا ومأرب چه می کنند؟
این بیانیه افزود: حضور نیروهای اماراتی وآمریکایی در یمن پس از تجاوز 400 روزه عربستان به این کشور ٬ وحشیانه ترین نوع تجاوز واشغالگری در طول تاریخ است که منجر به ویرانی یمن ٬ کشتار زنان، کودکان ومردان وبازگشت نظام قیمومیت به مردم آزاده یمن شد.
این بیانیه با تاکید بر ضرورت تداوم مقابله با متجاوزان ٬ از مردم یمن خواست در برابر حضور نیروهای آمریکایی در یمن ساکت ننشینند و عواقب حضور نظامی آمریکا در عراق وافغانستان وجنایت های آن در زندان ابوغریب را به خاطر داشته باشند.
کمیته عالی انقلاب یمن شنبه گذشته با صدور بیانیه ای، حضور نیروهای آمریکایی در پایگاه هوایی العند در جنوب غرب یمن را به منزله اشغالگری دانست واعلام کرد که در برابر این اقدام، ایستادگی می کند.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا ٬ از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرده تا «عبد ربه منصورهادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند و مانع گسترش نفوذ القاعده هستند ، جلوگیری کند.
در اثر این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک شهید یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 50297
زمان انتشار: چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 - 10:16:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین