به روز شده: 2 ساعت و 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 51653
زمان انتشار: چهارشنبه 20 مرداد 1395 - 14:03:33

شکایت یکی از رهبران اخوانی از شکنجه در زندان‌های مصر

شکایت یکی از رهبران اخوانی از شکنجه در زندان‌های مصر
بیداری اسلامی > مصر  - «محمد بلتاجی» از رهبران بارز جماعت اخوان المسلمین مصر دو تن از مسئولان وزارت کشور را به شکنجه وی در داخل زندان متهم کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، محمد بلتاجی در جلسه دادگاه جنایی قاهره که روز گذشته در مرکز روسای پلیس طره واقع در جنوب قاهره با هدف رسیدگی به پرونده پراکنده کردن تحصن هواداران مرسی در میدان رابعه العدویه برگزار شد، گفت که دو تن از مسئولان وزارت کشور پیش از رأی دادگاه درباره اجرای تحقیقات در خصوص اتهامات وارده به وی، او را در زندان شکنجه کرده اند.

بلتاجی طی سخنانی در دادگاه آغاز تحقیقات درباره شکنجه جسمی و روحی مکرر وی که آخرین مورد آن روز شنبه گذشته به دست دو تن از مسئولان وزارت کشور به نام های حسن السوهاجی معاون وزیر و سرلشگر محمد علی مدیر اداره زندان ها بود، خواستار شد.

وی افزود: این دو نفر مرا از محل حبس خود به صورت دست بسته فراخوانده و مورد اهانت و فحاشی قرار دادند و ما را وادار کردن لباس زندان از تنم بیرون کرده و با لباس زیر از من تصویربرداری کردند.

وی اشاره کرد که هدف از این کار آنها این بود که مرا وادار کنند شکایتی که علیه السیسی در خصوص مسئول بودن وی در قتل دخترم «اسماء» ارائه کرده ام، پس بگیرم.

دادگاه رسیدگی به این پرونده را به جلسه 6 سپتامبر موکول کرد.

بلتاجی، محمد بدیع و 738 متهم دیگر در این پرونده به اتهام رهبری تجمع مسلحانه در میدان رابعه العدویه، مسدود کردن راه و ایجاد مانع در برابر آزادی تردد مردم و قتل عمد شهروندان تحت محاکمه هستند.

14 آگوست سال 2013 نیروهای ارتش و پلیس مصر به سمت هواداران مرسی که در دو میدان رابعه العدویه و النهضه تجمع کرده بودند، حمله کردند و طی آن 632 نفر را به قتل رساندند.

شکایت بلتاجی از شکنجه در زندان های مصر در حالی است که منابع مصری گزارش دادند که حضور شیخ «حازم صلاح ابو اسماعیل» از رهبران سلفی مصر با کفش های پاره در جلسه دادگاه، خشم مردم این کشور را برانگیخت.

بر اساس این گزارش، روز یکشنبه دادگاه جنایی قاهره در مرکز روسای پلیس در طره به ریاست قاضی سعید الصیاد جهت محاکمه حازم صلاح ابو اسماعیل تشکیل جلسه داد.

بر پایه این گزارش، حضور حازم ابو اسماعیل در این جلسه با کفش های پاره باعث خشم مردم مصر شد که این خشم خود را در سایت های اجتماعی بیان کردند.

ابو اسماعیل در این جلسه همچنین نارضایتی خود از تعامل زندانبانان با وی در داخل زندان را بیان کرد.

کد مطلب: 51653
زمان انتشار: چهارشنبه 20 مرداد 1395 - 14:03:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین