به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 51819
زمان انتشار: یکشنبه 31 مرداد 1395 - 11:40:47

نیازی: حضور نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس نشان‌دهنده احترام به حقوق ادیان الهی است

نیازی: حضور نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس نشان‌دهنده احترام به حقوق ادیان الهی است
اقلیت ها  - نیازی در یادداشتی نوشت: حضور پنج نماینده از اقلیت های دینی مختلف در مجلس شورای اسلامی نشان از اقتدار و احترام به حقوق بشر و حقوق ادیان الهی نظام اسلامی است.

به گزارش میزان، سامان نیازی معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران (صلح زیبا) طی یادداشتی با اشاره به انتخاب اعضاء جدید فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی نوشت.

 حضور پنج نماینده از اقلیت های دینی مختلف در مجلس شورای اسلامی نشان از اقتدار و احترام به حقوق بشر و حقوق ادیان الهی نظام اسلامی است، علاوه بر این استناد ، اصول 13 و 14 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، گویای این مدعا است.

نقش فراکسیون حقوق بشر در مجلس شورای از جهت تصویب هرچه بهتر کنوانسیون های بین المللی حائز اهمیت است .
 
متاسفانه مبحث حقوق بشر ، بهانه ای است از سوی غربی ها علیه جمهوری اسلامی که فراکسیون حقوق بشر می بایست با کمک سازمان های مردم نهاد و یا ngo های حقوق بشری درون نظام ، این هجمه و بهانه ها را متوقف کند و مشکلات ساختاری غرب و تاریخچه سیاه غرب در بحث حقوق بشر را پیش بکشاند .

ما اعلام میکنیم سازمان های مردم نهاد این پتانسیل را دارند ، و اگر نمایندگان و وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی نیز همراهی بیشتری با این ngo ها داشته باشند شاهد پیشرفت های زیادی در این زمینه خواهیم بود .
 
همچنین فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی می بایست با ارائه طرح و به تصویب رساندن قوانینی در مجلس ، سعی خود را در جهت اشتغال و مسکن جوانان بیش از پیش نماید .
به عنوان مثال در بحث آموزش های علمی و فرهنگی جوانان و افزایش سهمیه پذیرش بانوان در آزمون های سراسری و پرداخت حق بیمه زنان سرپرست خانوار و یا افزایش مرخصی زایمان زنان پیشرفت های محسوسی با تصویب قوانین خوب شکل گرفته است .

کلید واژه: حقوق اقلیت ها - مجلس
کد مطلب: 51819
زمان انتشار: یکشنبه 31 مرداد 1395 - 11:40:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو