به روز شده: 13 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 51831
زمان انتشار: دوشنبه 1 شهریور 1395 - 08:33:35

اختصاص شعب ویژه رسیدگی به جرائم کودک آزاری و سرقت‌های گروهی

اختصاص شعب ویژه رسیدگی به جرائم کودک آزاری و سرقت‌های گروهی
قوه قضائیه  - رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از افتتاح شعبات رسیدگی به جرایم کودک آزاری و سرقت های مسلحانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، عباس پوریانی گفت: پرونده‌‎های کودک آزاری و سرقت‌های مسلحانه و گروهی جزو پرونده‌های خاص و مهم محسوب می‌شوند که در همین خصوص شعبات تخصصی برای رسیدگی به این‌گونه پرونده‌ها در مجتمع قضایی بعثت در نظر گرفته شده است.
وی گفت: پیش از این پرونده‌ها در شعبات و مجتمع‌های مختلف رسیدگی می‌شد اما در حال حاضر قرار است که به صورت متمرکز انجام شود.
پوریانی افزود: بر اساس آماری که گرفته‌ایم پرونده‌های مربوط به  کودک آزاری زیاد نیست با این حال مجتمع قضایی بعثت را به عنوان مجتمع و شعبه تخصصی برای رسیدگی به پرونده‌های کودک آزاری در نظر گرفتیم.
رییس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران ادامه داد: از آنجایی که روند رسیدگی به این پرونده‌ها به شکل مشخص و منظم انجام شود با قاضی شعبه صحبت شده است که به این پرونده‌ها به طور تخصصی رسیدگی کند. چون در رسیدگی به این پرونده‌ها حساسیت زیادی وجود دارد و قاضی رسیدگی کننده باید جمیع جوانب را در نظر بگیرد و رأی محکم و عادلانه ای صادر کند.
پوریانی درباره سرقت‌های گروهی و باندی نیز گفت: در تهران همه مجتمع‌های کیفری چند شعبه را به عنوان شعبه رسیدگی به پرونده‌های سرقت در نظر گرفته‌اند منتهی در سرقت‌هایی که مسلحانه و مقرون به آزار است و همچنین سرقت‌هایی که تعداد شکات زیاد است ما یک شعبه تخصصی را برای رسیدگی به این پروند‌ه‌ها در  مجتمع قضایی بعثت در نظر گرفته‌ایم که شعبه 1148 است و پرونده‌های باندی و مهم سرقت به این شعبه ارجاع می‌شود.
رییس کل محاکم تهران افزود: در بحث صدور رای این گونه جرائم، رای‌ها بسیار قاطعانه است و اگر شکات هم رضایت دهند ولی مشخص شود که این افراد سابقه دار بوده و متنبه نشده‌اند حتی اگر درخواست تخفیف مجازات هم کنند معمولا قضات ما درخواست آنها را نمی‌پذیرند. 
پوریانی تاکید کرد: با توجه به این‌که نوع اتهاماتی که به این اشخاص منتسب است بسیار مهم و حساس است لذا نگاه ما هم نسبت به این جرائم نگاه برخوردی صرف و قاطعانه است.

کلید واژه: کودک آزاری - جرم
کد مطلب: 51831
زمان انتشار: دوشنبه 1 شهریور 1395 - 08:33:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری