به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 51884
زمان انتشار: سه شنبه 2 شهریور 1395 - 14:44:48

حملات وحشیانه عربستان برای به زانو درآوردن ملت یمن است

حملات وحشیانه عربستان برای به زانو درآوردن ملت یمن است
بیداری اسلامی > یمن  - دبیر کل حزب جوانان عدالت و توسعه یمن ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از تشکیل مجلس عالی سیاسی یمن گفت که حملات وحشیانه جنگنده‌های سعودی علیه مردم بی دفاع یمن در راستای به زانو در آوردن این ملت است.

به گزارش تسنیم، اکثر کشورهای اسلامی و عربی به خاطر منافع اقتصادی و دلارهای نفتی آل سعود به سکوت مرگبار خود در برابر جنایت وحشیانه این رژیم علیه مردم یمن به ویژه کشتار کودکان مدارس و بیماران بیمارستان‌ها ادامه می‌دهند.

سازمان پزشکان بدون مرز روز پنجشنبه 28 مرداد از تخلیه 6 باب بیمارستان در شمال یمن به سبب حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی یک روز پس از بمباران بیمارستان عبس در استان حجه خبر داد، جنایتی که در نتیجه آن 19 غیر نظامی از جمله یک کارمند سازمان جان خود را از دست دادند.

ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی‌ها با بمباران مدارس و بیمارستان‌ها، قوانین بین المللی مربوط به جنگ‌ها را هم نقض کرده است و این حملات نشان می‌دهد که کشتار انسان‌های بیگناه اهمیتی برای سعودی‌ها ندارد.

"بکیل الحمینی" دبیر کل حزب جوانان عدالت و توسعه یمن در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح اوضاع کنونی یمن و حملات وحشیانه جنگنده‌های آل سعود علیه مردم بی گناه این کشور پرداخت.

حملات وحشیانه جنگنده‌های سعودی در راستای به زانو در آوردن ملت یمن است

وی در این مصاحبه گفت: حملات جنگنده‌های آل سعود علیه مردم بیگناه و کشتار کودکان، زنان و سالخوردگان و نابودی زیرساخت‌های یمن تنها در چارچوب به زانو در آوردن ملت یمن است این در حالی است که ملت یمن به جز در برابر خداوند در برابر هیچ قدرت دیگری سر فرود نخواهد آورد.

در حالی که عربستان از انواع تسلیحات و از تمامی شیوه‌ها برای هراساندن و ترساندن ملت یمن استفاده کرده و تمام تلاش خود را برای بی ثبات کردن این کشور به کار بسته اما تمامی این اقدامات با شکست مواجه شده است.

الحمینی اضافه کرد: کشتارها و جنایت‌های شدید اخیر عربستان نیز به این دلیل بوده که سعودی‌ها با وجود تمامی اقدامات نتوانستند هیچگونه دستاوردی داشته باشند و به همین دلیل جنایت‌های خود علیه مردم یمن را تشدید بخشیدند.

عربستان چه در عرصه سیاسی و چه عرصه نظامی و چه عرصه اجتماعی به طور کامل شکست خورد به همین دلیل تلاش دارد با تشدید حملات ملت را به زانو در بیاورد این در حالی است که این اقدامات سعود‌ی‌ها با پیروزی و دستاوردهای بزرگ ارتش و کمیته‌های مردمی همزمان بوده است.

قدردانی از موضع ایران در حمایت از تشکیل مجلس عالی سیاسی یمن

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره نتیجه تظاهرات میلیونی اخیر مردم یمن در تایید مجلس عالی سیاسی یمن گفت: توده انبوه مردمی که شنبه گذشته در تایید مجلس عالی سیاسی یمن در صحنه حاضر شدند با هدف تایید مشروعیت این مجلسی بوده که برای ملت بوده و صاحب اصلی آن مردم هستند.
تشکیل مجلس عالی سیاسی یمن با واکنش‌های مختلف در عرصه بین‌المللی مواجه گردید. ما از موضع جمهوری اسلامی ایران که تشکیل این مجلس را تبریک گفت، تشکر و قدردانی می‌کنیم و طی روزهای آتی نیز کشورهای بیشتری این مجلس را به رسمیت خواهند شناخت و تشکیل آن را تبریک خواهند گفت. سعودی‌ها می‌خواستند که ما با هیچ کشوری ارتباط نداشته باشیم و هرگونه ارتباط با هر کشوری تنها از طریق عربستان باشد و این موضوع به شدت ملت یمن را خشمگین کرده بود. با تشکیل مجلس عالی سیاسی، مردم یمن به جهان اعلام کردند که مشروعیت تنها برای مردم است و گروه وابسته به "عبد ربه منصور هادی" رئیس جمهور مستعفی یمن هیچگونه مشروعیتی ندارند.

هر کسی که خواستار مذاکره است باید به داخل یمن بیاید

وی درباره آینده مذاکرات سیاسی میان هیئت صنعاء و هیئت ریاض، گفت: "صالح الصماد" رئیس مجلس عالی سیاسی یمن از مذاکره کنندگان ملی خواست تا با هیچ گروهی درباره هیچ موضوعی خارج از کشور مذاکره نکنند و هر کسی که خواستار مذاکره است باید به داخل کشور بیاید چون کشورهای میزبان مذاکره کنندگان در تضمین بازگشت مذاکره کنندگان از کویت شکست خوردند. به نظر می‌رسد که آینده سیاسی یمن را مجلس عالی سیاسی ترسیم خواهد کرد و این مجلس نقش اساسی را در مذاکرات آتی ایفا می‌کند. ما دستان خود را برای صلح و نه تسلیم شدن دراز می‌کنیم پس اگر هیئت ریاض به دنبال مذاکره با ماست ما همچنان آمادگی خود برای مذاکره را اعلام می‌کنیم و رئیس مجلس نیز بر این موضوع تاکید داشته است.

کلید واژه: یمن - جنایات جنگی
کد مطلب: 51884
زمان انتشار: سه شنبه 2 شهریور 1395 - 14:44:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین