به روز شده: 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 52272
زمان انتشار: جمعه 26 شهریور 1395 - 06:42:14

آمادگی ایتالیا برای پذیرش ۲۳۵ هزار مهاجر

حقوق بشر  > جهان  - فرستاده ویژه سازمان ملل اعلام کرد که حدود ۲۳۵ هزار مهاجر در لیبی آماده هستند تا در صورت مهیا شدن شرایط، با انجام سفری خطرناک از طریق دریای مدیترانه وارد ایتالیا شوند.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، مارتین کوبلر فرستاده سازمان ملل روز پنجشنبه در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی "لا استامپا" تاکید کرد: حدود 235 هزار مهاجر هم اکنون در لیبی منتظر فرصت مناسبی هستند تا به سوی ایتالیا عزیمت کنند.

وزارت کشور ایتالیا نیز اعلام کرد که حدود 128400 مهاجر از ابتدای امسال تاکنون از طریق دریای مدیترانه وارد این کشور شده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزایش نشان می دهد.

کوبلر در ادامه افزود: تقویت تدابیر امنیتی مهمترین مساله در شرایط کنونی است. اگر یک ارتش متحد و منسجم داشته باشیم، آنگاه خطر تروریسم و قاچاق انسان متوقف خواهد شد.

ادامه هرج و مرج در لیبی و رقابت بین گروه های مختلف برای در دست گرفتن قدرت، به چالش بزرگی تبدیل شده است. جنگ داخلی در لیبی از سال 2011 میلادی یعنی از زمان سرنگونی رژیم معمر قذافی ادامه داشته است.

وی افزود: لیبی به گفتگو، ثبات و اتحاد نیاز دارد. من با ژنرال هفتر تماس گرفتم و آمادگی خود را برای دیدار با وی و یافتن راهکاری برای تشکیل یک ارتش واحد اعلام کرده ام.

کد مطلب: 52272
زمان انتشار: جمعه 26 شهریور 1395 - 06:42:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
یادداشت
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی
پازل تحولات منطقه
پازل تحولات منطقه
حسین کنعانی مقدم