به روز شده: 15 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 52387
زمان انتشار: یکشنبه 4 مهر 1395 - 09:22:32

محمد الجسار: عربستان در حال انتقام‌گیری از مردم یمن است

محمد الجسار: عربستان در حال انتقام‌گیری از مردم یمن است
بیداری اسلامی > یمن  - یک کارشناس مسائل سیاسی یمن دلیل جنایت‌های سهمگین عربستان علیه افراد غیرنظامی یمن را انتقام این کشور از مردم یمن به دلیل پیروزی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی دانست.

به گزارش تسنیم، بعد از شکست مذاکرات اخیر گروه‌های یمنی در کویت، ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود را به پایتخت و نوار مرزی یمن شدت بخشیده است. تعداد حملات این ائتلاف به مناطق مسکونی یمن در برخی از روزها به بیش از یکصد حمله می رسد و این در حالی است که اوضاع انسانی به دلیل ادامه تحریم هوایی و دریایی و مشکل بودن ورود کالا و دارو به این کشور بدتر شده است.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

سازمان ملل متحد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که تجاوز عربستان سعودی به یمن منجر به جان باختن 10 هزار یمنی و آواره شدن سه میلیون نفر شده است. همچنین حدود 200 هزار نفر به دنبال یافتن پناهگاهی به خارج از این کشور مهاجرت کرده‌اند.

"محمد الجسار" کارشناس مسائل سیاسی یمن در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح آخرین تحولات یمن و همچنین جنایت‌های مستمر عربستان علیه بیگناهان یمنی پرداخت.

عربستان در حال انتقام گیری از مردم یمن به دلیل پیروزی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی است

وی در این مصاحبه گفت: به نظر می‌رسد که سران عربستان سعودی همچنان به ظلم و ستم خود ادامه می‌دهند و هنوز از ریختن خون یمنی‌ها سیر نشده‌اند و تلاش می‌کنند که حداکثر تعداد کشته‌ها را در حملات خود بوجود آورند و چه بسا در حال انتقام گیری از پیروزی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چه در برابر مزدوران عربستان در تعز و دیگر مناطق و چه در داخل عمق خاک عربستان هستند. شکست‌ سعودی‌ها بسیار بزرگ بوده و سران عربستان هیچگونه پاسخی جز هدف قرار دادن افرادغیر نظامی و کشتار بی گناهان در حملات خود، ندارند.

دیپلماسی پترودلار عربستان باعث سکوت سازمان ملل در برابر جنایت‌های آل سعود شده است

این کارشناس مسائل سیاسی یمن در پاسخ به سوالی درباره دلیل سکوت سازمان ملل متحد و قدرت‌های بزرگ در برابر جنایت‌های آل سعود، گفت: به نظر می‌آید که دیپلماسی پترودولار تاثیر بزرگی بر گروه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی داشته است. سازمان ملل متحد از سوی سعودی‌ها و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تحت فشار و تهدیدهایی درباره توقف حمایت مالی قرار گرفته و از سوی دیگر سازمان ملل متحد و نماینده آن در مذاکرات، گمان می‌کنند در صورتی که در برابر جنایت‌های آل سعود سکوت پیشه کنند می‌توانند پیروزی‌هایی را در میز مذاکره بدست بیاورند این در حالی است که این موضوع کاملا نتایج عکسی به همراه دارد. چون زمانی که آنها به متجاوزان اجازه دهند که به جنایت‌های خود ادامه دهد باعث ایجاد چالش‌ها و موانع متعددی در برابر پیروزی مذاکرات سیاسی خواهند شد.

تصمیم تمسخر آمیز انتقال بانک مرکزی یمن به عدن با شکست مواجه خواهد شد

جسار در پاسخ به سوال دیگری درباره اقدام اخیر "عبد ربه منصور هادی" رئیس جمهور مستعفی یمن در انتقال بانک مرکزی به عدن گفت: به نظر می‌رسد که جنگ نظامی که این افراد علیه ملت یمن به راه انداختند به اهداف خود نرسیده است و همچنین به نظر می‌رسد که محاصره زمینی، دریایی، هوایی و اقتصادی اهدافی را که به دنبال آن بودند را محقق نکرده است بنابراین تصمیم گرفتند که مسیر دیگری را که درد و محنت ملت یمن را با هدف به زانو در آوردن آن بیشتر می‌کند، بیازمایند. این حمله اقتصادی به زعم آنها با هدف گرسنه و خوار کردن ملت یمن دنبال می‌شود اما این هدف هرگز محقق نخواهد شد چون ملت یمن همچنان پایدار و استوار است.تصمیم به انتقال بانک مرکزی از صنعاء به عدن هرگز موفق نخواهد بود و این تصمیمی اشتباه است و چارچوب‌های قانونی درباره این موضوع به نفع آنها نمی‌باشد و گمان نمی‌رود که بانک‌های داخل یمن به این تصمیم تمسخر آمیز اجازه موفقیت بدهند. این تصمیمی بوده که یک شبه اتخاذ شده و سرانجامی جز شکست در انتظار آن نخواهد بود.

کلید واژه: یمن - جنایات جنگی
کد مطلب: 52387
زمان انتشار: یکشنبه 4 مهر 1395 - 09:22:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین