به روز شده: 5 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 52405
زمان انتشار: یکشنبه 4 مهر 1395 - 14:31:16

حجت الاسلام معزی: سعودی‌ها لیاقت مدیریت خانه خدا را ندارند

حجت الاسلام معزی: سعودی‌ها لیاقت مدیریت خانه خدا را ندارند
حقوق بشر  > جهان  - نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: کشور عربستان پس از کشته شدن تعداد قابل توجهی از حاجیان کشورهای سراسر جهان باید از خانواده های این عده عذرخواهی کند.

به گزارش میزان، حجت الاسلام معزی درهمایش بسیجی دیروز امدادگر امروز گفت: افرادی که در فاجعه منا جان خود را از دست دادند میهمانان خدا در سرزمین منسوب به خداوند بوده و از ارج وقرب بالایی برخوردار بودند.

 وی افزود: تمام انسانها در سرزمین خداوند باید در امان باشند اما متاسفانه سعودی ها هیچ شرایط مناسبی را برای زائران در مراسم حج فراهم نکردند.

 نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اشاره به خدمات ارائه شده به حاجیان ایرانی از سوی نیروهای جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بیش از 30 سال است که حاجیان ایرانی ایام حج از خدمات جمعیت هلال احمر بهره مند شده ونیروهای ما توانسته اند بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

 حجت الاسلام معزی ادامه داد: از سال 58 که اولین حج بعد از انقلاب را شاهد بودیم تا سال گذشته تمام تلاش ما این بود که خدمات مطلوبی به زائران ایرانی در کشور عربستان ارائه شود و تا حدود زیادی نیز در این زمینه موفق بوده ایم.

 وی با انتقاد از عملکرد نمایندگان کشور عربستان در برخورد با زائران ایرانی اذعان کرد: متاسفانه نمایندگان کشور عربستان رفتار بسیار خشونت آمیزی با حجاج ایرانی داشته ونوع برخورد آنها در ادوار مختلفی که حاجیان در مناسک حج حضور پیدا می کردند بسیار نامناسب بود.

 حجت الاسلام معزی خواستار عذر خواهی کشور عربستان از خانواده های شهدای منا شد و گفت: ماموران کشور عربستان راه را به روی حجاج بسته ومقدمات کشته شدن آنها را فراهم کردند اما متاسفانه حتی شاهد یک عذرخواهی نیز از جانب کشور عربستان از خانواده های شهدای منا نبودیم.

 معزی تاکید کرد: بی شرمانه ترین رفتار این است که کشور عربستان از یک عذرخواهی نیز اجتناب کرده وهمچنان به رفتار ناصحیح خود ادامه می دهد.

 نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت داعش را دست پرورده سعودی ها دانست و اظهار کرد: سعودی شجره خبیثه ای هستند که به همراه استکبار جهانی برای رشد وپرورش داعش اقدام کرده و مانند حیوان به راحتی سر انسانها را می برند.

 وی اقدامات سعودی ها را عاملی برای دوری اروپاییان از اسلام دانست وخاطر نشان کرد: اروپایی ها زمانی که اقدامات سعودی ها وهمچنین رفتار داعش را می بینند از اسلام دوری کرده و هیچ گاه تلاش مروجین برای ترغیب آنها به سمت دین اسلام مفید واقع نمی شود.

 حجت الاسلام معزی با بیان اینکه سعودی ها چهره اسلام را غیر عقلانی نشان می دهند تصریح کرد: متاسفانه امروز سعودی ها با داشتن امکانات تبلیغاتی در صدد هستند که چهره اسلام را ضد عقلانی وزشت نشان داده واین در شرایطی است که اسلام دین رحمت به شما ر می آید.

کد مطلب: 52405
زمان انتشار: یکشنبه 4 مهر 1395 - 14:31:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد