به روز شده: 8 ساعت و 40 دقیقه قبل
کد مطلب: 52634
زمان انتشار: سه شنبه 13 مهر 1395 - 14:33:49

دکترلاریجانی درجمع دیپلمات های برزیلی: جهانشمولی حقوق بشر به معنای تحمیل سبک زندگی غربی به جهان نیست

دکترلاریجانی درجمع دیپلمات های برزیلی: جهانشمولی حقوق بشر به معنای تحمیل سبک زندگی غربی به جهان نیست
حقوق بشر  > ایران  - دبیر ستاد حقوق بشر در جمع دیپلمات های برزیلی گفت: جهانشمولی در حقوق بشر به معنای تحمیل سبک زندگی یک گروه خاص به تمامی جهان نیست، بلکه به معنای ورود دسته جمعی کشورها در غنی کردن و توسعه حقوق بشر می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دکتر لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر که برای انجام گفتگوهای حقوق بشری و قضایی عازم برزیل شده است، به دعوت آکادمی دیپلماتیک این کشور، در جمع دیپلمات های برزیلی حاضر و به ایراد سخنرانی پرداخت و نظرات جمهوری اسلامی ایران در مورد جایگاه حقوق بشر در توسعه مدنی کشورها و رابط بین الملل، جهانشمولی و تنوع فرهنگی را تشریح کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان تاکید کرد که پیشرفت حقوق بشر در عرصه بین المللی به استقرار نظام های مردم سالار، توجه به ارزش های مختلف و تنوع فرهنگی، اجتناب از رویکردهای دوگانه و سیاست زدگی در حقوق بشر بستگی دارد.

دکتر لاریجانی در بخشی از سخنان خود گفت که جهانشمولی در حقوق بشر به معنای تحمیل سبک زندگی یک گروه خاص به تمامی جهان نیست، بلکه به معنای ورود دسته جمعی کشورها در غنی کردن و توسعه حقوق بشر می باشد.

دکتر لاریجانی همچنین با تشریح ساختارهای حمایت و حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران در دو بخش دولتی و غیردولتی، به توجه ویژه کشورمان به وضعیت زنان به ویژه در سه حوزه ارتقای آموزش، تقویت قوانین، و تسهیل حضور زنان در زندگی اجتماعی اشاره کرد.

در این جلسه، برخی دیپلمات های حاضر نیز به ارائه دیدگاه ها و طرح سوالات خود پرداختند و پاسخ های لازم نیز از سوی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان ارائه گردید.

لازم به توضیح است که آکادمی دیپلماتیک برزیل که وابسته به وزارت امور خارجه ای کشور می باشد، ۷۰ سال قبل تاسیس شد و وظیفه اصلی آموزش دیپلمات های این کشور و افراد جدیدالورود به وزراتخارجه برزیل را برعهده دارد.

کد مطلب: 52634
زمان انتشار: سه شنبه 13 مهر 1395 - 14:33:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی