به روز شده: 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 52959
زمان انتشار: دوشنبه 3 آبان 1395 - 15:11:12

فعالان مدنی: پلیس آمریکا به تسلیحات خطرناکتر مجهز شده است

فعالان مدنی: پلیس آمریکا به تسلیحات خطرناکتر مجهز شده است
حقوق بشر  > جهان  - فعالان مدنی و خانواده‌های قربانیان خشونت پلیس آمریکا در نشستی در ایالت مریلند شرکت کردند.

به گزارش تسنیم از واشنگتن ، عصر یکشنبه نشستی با حضور فعالان مدنی و شهروندان آمریکایی که فرزندان خود را در جریان خشونت پلیس این کشور از دست داده بودند در مرکز دیانت آمریکا واقع در ایالت مریلند برگزار شد. برخی از مادران حاضر در این نشست با لباسهایی با عکس فرزندان کشته شده خود حاضر شدند و نسبت به وضعیت نامناسب و تبعیضانه سیستم قضایی آمریکا اعتراض داشتند.

در پنل مادران مسلمان قربانی اسلام هراسی چندین زن مسلمان حضور داشتند که فرزندان یا برادران آنها در زندان به سر می‌بردند و نه تنها در زندان بلکه در زمان بازداشت نیز رفتار نامناسبی با آنها صورت گرفته بود.

در پنل پایانی یکی از ماموران سابق دولتی ایالت مریلند نسبت به رفتار تبعیضانه پلیس و نحوه مواجهه با آن صحبت کرد. به گفته وی در بسیاری از شهرهای آمریکا زمانی که پلیس قصد ورود به منطقه یهودیان را دارد ابتدا از مسئول یا روحانی آن منطقه کسب اجازه می‌کند و این شیوه می‌تواند از سوی مسلمانان نیز مورد استفاده قرار گیرد. وی در ادامه گفت که باید مسلمانان این ظرفیت سازی را ایجاد کنند و از پلیس بخواهند که به آنها احترام بگذارد.

یکی از شرکت کنندگان در این برنامه در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره وضعیت سیاهپوستان در آمریکا گفت: رفتار غیرانسانی با سیاهپوستان سابقه طولانی دارد و دولت نه تنها تغییری در شیوه برخورد صورت نمی‌دهد بلکه پلیس را به تسلیحات نظامی خطرناکتر مجهز کرده است. آمریکا در حال تبدیل شدن به یک دولت نظامی است که برای سرکوب اعتراضات از نیروی نظامی استفاده می‌کند.

کد مطلب: 52959
زمان انتشار: دوشنبه 3 آبان 1395 - 15:11:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی