به روز شده: 12 ساعت و 38 دقیقه قبل
کد مطلب: 52993
زمان انتشار: چهارشنبه 5 آبان 1395 - 10:15:03

دهقان: حقوق بشر آمریکایی برای نجات تروریست های داعش و جبهه النصره بسیج شده است

دهقان: حقوق بشر آمریکایی برای نجات تروریست های داعش و جبهه النصره بسیج شده است
حقوق بشر  > ایران  - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تحولات اخیر عراق و سوریه در مبارزه با تروریسم گفت: حقوق بشر آمریکایی برای نجات تروریست های داعش و جبهه النصره بسیج شده است.

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در جلسه کمیته راهبردی دیپلماسی دفاعی این وزارتخانه طی سخنانی اظهار داشت: ایجاد و گسترش دامنه تروریسم و افراطی گرایی صرفاً برای صیانت از رژیم صهیونیستی و حفظ بی ثباتی و عدم بازگشت آرامش به منطقه و استمرار حضور سلطه طلبانه آنان طراحی شده است.
وی اظهار داشت: آمریکا و متحدان منطقه ای و فرامنطقه ای آن از یک طرف شعار انسان دوستانه سر می دهد و از طرف دیگر با چراغ سبز نشان دادن به گروه های تروریستی مرتبط با خود مثل جبهه فتح الشام یا همان جبهه النصره مانع از خروج مردم از مناطق نظامی می شوند تا آنان مردم را به عنوان سپر انسانی قرار داده و عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه را مختل و با این اقدام بقای تروریست ها را تضمین کنند.
وی گفت: البته این در حالی است که همواره یکی از دغدغه ها و اولویت های اصلی فرماندهان جبهه مقاومت، نجات مردم و فراهم کردن راه های خروج آنان از مناطق درگیری است و با این رویکرد بوده که تاکنون جان هزاران نفر از مردم بی دفاع را نجات داده اند.
سردار دهقان خاطر نشان کرد: هرجا که عملیات ضد تروریستی در آستانه موفقیت و پیروزی قرار می گیرد، آمریکا و متحدانش با مطرح کردن طرح های فریبکارانه آتش بس و اقدامات به اصطلاح صلح جویانه در صدد نجات تروریست ها و جلوگیری از فروپاشی و اضمحلال آنان بر آمده اند و برعکس هر جا که تروریست ها به جنایت و آدم کشی اقدام کرده اند نه تنها سکوت می کنند بلکه با حمایت های اطلاعاتی، لجستیکی ، سیاسی و روانی زمینه را برای گسترش اقدامات ضد بشری آنان فراهم می نمایند.
وزیر دفاع گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری گروه های تکفیری-تروریستی هشدار داده بود که شرارت های آنان غیر قابل پیش بینی بوده و نه تنها امنیت کشورهای منطقه بلکه امنیت جهانی را به مخاطره خواهند افکند و نظام سلطه با آگاهی از پیامدهای بحران آفرین و تنش زای این گروه های افراطی همچنان به حمایت های همه جانبه خود از آنان ادامه داد.
سردار دهقان در پایان، برتوقف حمایت های آمریکا و متحدانش از تروریسم، کنار گذاشتن نقشه ی شوم و شیطانی تجزیه کشورهای منطقه از سوی آنان ، شناسایی دولت های قانونی ، کمک به آنان برای مبارزه با تروریسم و فراهم کردن باب گفتگوهای داخلی تأکید کرد و آن را از الزامات پایان دادن به این بحران برشمرد.

کد مطلب: 52993
زمان انتشار: چهارشنبه 5 آبان 1395 - 10:15:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب
یادداشت
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی
پازل تحولات منطقه
پازل تحولات منطقه
حسین کنعانی مقدم
گفتگو
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
سخنگوی اسبق وزارت خارجه از یک سفر بحران زا می گوید:
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
حمیدرضا آصفی