به روز شده: 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 52998
زمان انتشار: چهارشنبه 5 آبان 1395 - 11:18:25

دادستان کل کشور: حفظ امنیت منطقه، وظیفه مشترک ایران، پاکستان و جهان اسلام است

 دادستان کل کشور: حفظ امنیت منطقه، وظیفه مشترک ایران، پاکستان و جهان اسلام است
قوه قضائیه  -  دادستان کل کشور جمهوری اسلامی ایران که به پاکستان سفر کرده است، تاکید کرد: وظیفه مهم و مشترک ایران و پاکستان و تمام کشورهای جهان اسلام به ویژه در شرایط کنونی، حفظ و تقویت امنیت منطقه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'محمد جعفر منتظری' عصر روز گذشته در ملاقات 'زاهد حامد' وزیر دادگستری پاکستان، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان را دو کشور مهم جهان اسلام برشمرد و گفت که همکاری های میان دو کشور مسلمان و همسایه می تواند به حل بسیاری از مسائل پیش روی جهان اسلام کمک کند.
وی همچنین نقش سفرها و ملاقات های دوجانبه را در گسترش همکاری ها بسیار مهم توصیف توصیف کرد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری، ضرورت اجرای موافقتنامه های امضا شده میان دو کشور را از جمله درخصوص آن دسته از اتباع دو کشور که در کشور مقابل در زندان به سر می برند، انتقال محکومین، و استرداد مجرمین و همکاری های امنیتی را مورد تاکید قرار داد و گفت که اجرای این موافقتنامه ها نقش مهمی در تسهیل و پیشبرد روند همکاری ها خواهد داشت.
زاهد حامد وزیر دادگستری پاکستان نیز در این ملاقات بر ضرورت تقویت همکاری های دو کشور به ویژه در زمینه های امنیتی تاکید کرد و با اشاره به حملات تروریستی در پاکستان به ویژه حمله مرگبار علیه جمعی از وکلا که تابستان سال جاری در شهر کویته رخ داد و موجب کشته شدن بیش از 70 نفر شد، و نیز با اشاره به حمله دو شب گذشته به دانشگده پلیس در شهر کویته که بیش از 60 کشته برجای گذاشت، گفت: پاکستان در شرایط کنونی سخت درحال مبارزه با تروریسم است و نخستین اولویت این کشور، از بین بردن تروریسم است.
زاهد حامد همچنین اظهار امیدواری کرد که همکاری میان ایران و پاکستان، زمینه ای برای کمک به حل و فصل موضوع های فیما بین دو کشور و تسهیل روند تقویت روابط و همکاری ها شود.
دادستان کل در این ملاقات همچنین، ضمن محکوم کردن حمله تروریستی مرگبار شب گذشته در کویته که منجر به کشته شدن دست کم 60 نفر از افراد بی گناه شد، به نمایندگی از جمهوری اسلامی و مردم ایران، این رویداد ناگوار را به دولت و ملت پاکستان تسلیت گفت و بر ضرورت همکاری دو کشور در مبارزه با تروریسم به ویژه در شرایط حساس کنونی تاکید کرد.
علی اکبر بختیاری رئیس دفتر داستان کل کشور، محمدمهدی چراغیان معاون دادستان کل کشور و فوائدی دادیار دادسرای دیوان عالی کشور، دادستان کل را در سفر به پاکستان همراهی کردند.

کد مطلب: 52998
زمان انتشار: چهارشنبه 5 آبان 1395 - 11:18:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
یادداشت
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
درباره کاهش تعداد زندانیان
درباره کاهش تعداد زندانیان
ذبیح‌الله خداییان