به روز شده: 8 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 53051
زمان انتشار: شنبه 8 آبان 1395 - 16:44:42

فراخوان برای اعتصاب فراگیر مردمی در عربستان

فراخوان برای اعتصاب فراگیر مردمی در عربستان
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - هشتگی با عنوان «اعتصاب-مردم-روز-یکشنبه» سبب بروز بحث و جدل میان فعالان عربستانی در شبکه ارتباط اجتماعی توئیتر شده است، فعالان خواستار برگزاری اعتصاب فراگیر برای وادار کردن مقامات رژیم سعودی به برآوردن مطالبات مردمی شده‌اند.

به گزارش تسنیم، درخواست کسانی که خواستار اعتصاب شده‌اند، در این موارد خلاصه می‌شود این‌که حکومت سعودی از تصمیمات ریاضتی خود که بار آن بر دوش شهروندان سنگینی می‌کند،‌ عقب‌نشینی کرده و امتیازهای ویژه شاهزادگان و امیران را قطع کرده و نیز به آزادی زندانیان سیاسی بپردازد.

یکی از فعالان عربستانی چهار خواسته مهم مردم عربستان را به این شرح اعلام کرده است :

1- برقراری مجدد اضافه‌کاری و مزایا برای کارمندان دولتی

2- عدم تحمیل مالیات بر ارزش افزوده

3- قطع مزایا و پاداش‌های امیران و شاهزادگان

4- آزادی زندانیان سیاسی

عربستان در پی تصمیم مقامات رژیم به کاهش حقوق و قطع اضافه‌کاری و کاهش مرخصی کارمندان و حذف 11 روز از حقوق آنها با موج روزافزون خشم مردمی روبرو شده است،‌این گام‌های ریاضتی حکومت سعودی با افزایش شدید قیمت کالاها و خدمات از جمله برق، آب و افزایش مالیات همزمان شده و علاوه بر آن مقامات از تصمیم خود برای تحمیل مالیات بر ارزش افزوده خبر داده‌اند.

بر اساس این گزارش، شهروندان عربستانی که روز پنجشنبه حقوق ماه گذشته خود را دریافت کردند، از کاهش آن بر اساس فرمان‌های شاه سعودی شوکه شدند، بر اساس آنچه میان فعالان عربستانی در توئیتر به چشم می‌خورد، آنها از تصمیمات اقتصادی حاکمان مسلط بر عربستان راضی نیستند.

مردم عربستان از سیاست‌های مالی و اقتصادی حکومت سعودی خشمگین هستند، اقتصاد این کشور به خاطر جنگ ویرانگری که رژیم آل سعود بیش از یک سال و نیم  است علیه مردم یمن به راه انداخته و جنگ نفتی علیه کشورهای عضو اوپک به طور مشخص جمهوری اسلامی ایران و کمک‌های مالی بی‌حساب و کتاب به گروه‌های تروریستی تکفیری در منطقه در چارچوب جنگ‌های نیابتی و نیز رشوه‌هایی که رژیم سعودی به مقامات کشورهای مختلف برای جلب حمایت‌های سیاسی آنها می‌پردازد، به اقتصاد ضعیف و در آستانه فروپاشی تبدیل شده است.

کلید واژه: عربستان سعودی
کد مطلب: 53051
زمان انتشار: شنبه 8 آبان 1395 - 16:44:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین