به روز شده: 2 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 53052
زمان انتشار: یکشنبه 9 آبان 1395 - 09:04:02

مصر،سازمان همکاری اسلامی را تهدید کرد

مصر،سازمان همکاری اسلامی را تهدید کرد
بیداری اسلامی > مصر  - وزیر خارجه مصر اعلام کرد قاهره روابط خود با سازمان همکاری اسلامی را در پی اظهارات تمسخرآمیز دبیرکل آن علیه رئیس‌جمهوری مصر، مورد تجدیدنظر قرار می‌دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از «بوابه الاهرام»، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر، روز شنبه سخنان «تمسخر آمیز و غیرسازنده» دبیرکل سازمان همکاری خلیج‌فارس علیه «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری این کشور را محکوم کرد.

شکری خاطرنشان کرد، اظهارات «ایاد مدنی» دبیرکل سازمان همکاری خلیج‌فارس «تجاوزی بزرگ علیه سازمان همکاری اسلامی و سران سیاسی آن» محسوب می‌شود».

وزیر خارجه مصر تأکید کرد: این اظهارات «با مسئولیت‌ها و ماموریت‌های دبیرکل این سازمان تناسب ندارد و به شکل اساسی بر چارچوب فعالیتش و توانایی‌اش برای عهده‌دار شدن ماموریت‌هایش تاثیر می‌گذارد. همین امر ایجاب می‌کند مصر موضع خود را در تعامل با دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی و دبیرکل آن بررسی کند.»

طبق این گزارش، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در نشست وزرای آموزش و پرورش کشورهای عضو این سازمان در تونس، رئیس‌جمهوری مصر را مورد تمسخر قرار داد. مدنی در بدو سخنرانی‌اش می‌خواست «محمد باجی قائد السبسی» رئیس‌جمهوری تونس را مورد خطاب قرار دهد که اشتباها نام السیسی را بر زبان آورد و گفت: «اشتباه فاحشی بود اما من مطمئنم در یخچال خانه شما به غیر از آب چیز دیگری هم پیدا می‌شود بر خلاف آقای السیسی.»

اشاره مدنی به اظهارات اخیر السیسی در کنفرانس هفته گذشته جوانان در شرم الشیخ بود که طی آن السیسی گفته بود: «من هم جزئی از شما هستم... من به مدت 10 سال در یخچال خانه ام تنها آب بود، اما هیچ کس صدای اعتراض مرا نشنید و لب به اعتراض باز نکردم.»

این اظهارات تمسخرآمیز ایاد مدنی نشان از تشدید تنش در روابط عربستان سعودی و مصر به علت اختلاف در موضوعات سوریه و یمن، دارد.

کد مطلب: 53052
زمان انتشار: یکشنبه 9 آبان 1395 - 09:04:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین