به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 53210
زمان انتشار: دوشنبه 17 آبان 1395 - 10:14:00

عربستان قصد دارد یک جوان معلول را اعدام کند

حقوق بشر  > جهان  - یک روزنامه انگلیسی اخیرا فاش کرد که مسئولان عربستان قصد دارند یک جوان معلول را به اتهام شرکت در تظاهرات سال ۲۰۱۱ اعدام کنند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه بلفاست تلگراف انگلیس، منیر آدم، جوان ۲۳ ساله عربستانی از سوی دادگاه ویژه کیفری عربستان در ریاض به اتهامات مختلفی از جمله شرکت در اعتراضات اواخر سال ۲۰۱۱ در منطقه الشرقیه این کشور و تعرض به یک پلیس به اعدام محکوم شد.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، منیر در زمان بازداشت نابینا و تا حدی ناشنوا بود اما در طول دوره بازداشت به دلیل شکنجه و ضرب و شتم مسئولان عربستانی برای اعتراف گیری شنوایی یکی از گوش‌هایش را به طور کامل از دست داد.

بلفاست تلگراف در ادامه نوشت، اعدام‌های گروهی عربستان از ابتدای سال جاری آغاز شد و عربستان ۴۷ تن از جمله شیخ نمر باقر النمر، رهبر شیعیان این کشور را اعدام کرد. تاکنون تعداد کل کسانی که در سال جاری میلادی در عربستان اعدام شده‌اند به ۱۰۸ تن رسیده است.

این روزنامه انگلیسی در ادامه عربستان را یکی از کشورهای رکوردار در اجرای حکم اعدام دانست و به نقل از یکی از مسئولان سازمان "ریپریو" (مخالف با حکم اعدام) نوشت، وضعیت منیر آدم نشان می‌دهد که عربستان چقدر در اجرای حکم اعدام برای این افراد آزاد است.

این مسئول سازمان ریپریو در ادامه از هم‌پیمانان عربستان از جمله انگلستان خواست عربستان را به آزادسازی منیر و تمامی کسانی که به خاطر مشارکت در اعتراضات محکوم به اعدام شده‌اند، دعوت کنند.

کلید واژه: عربستان سعودی
کد مطلب: 53210
زمان انتشار: دوشنبه 17 آبان 1395 - 10:14:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی