به روز شده: 10 ساعت و 30 دقیقه قبل
کد مطلب: 53249
زمان انتشار: چهارشنبه 19 آبان 1395 - 09:13:50

۴ سال حبس به‌اتهام اعتراض به اعدام شیخ نمر

۴ سال حبس به‌اتهام اعتراض به اعدام شیخ نمر
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - دادگاه کیفری عربستان یک فیلم‌نامه‌نویس و فعال حقوق بشری شیعه عربستانی را به‌اتهام اعتراض به اعدام شیخ نمر به ۴ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش فارس، دادگاه کیفری عربستان روز یکشنبه گذشته «فاضل الشعله» وبلاگ‌نویس، فیلمنامه نویس و فعال حقوق بشری این کشور را به 4 سال زندان و 4 سال ممنوعیت خروج از عربستان محکوم کرد.

پایگاه خبری «بحرین الیوم»، گزارش داد که الشعله به دلیل اظهار نظر درباره اعدام شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان و متهم کردن آل سعود به انتشار دیدگاه‌های تکفیری محکوم شده است.

در پی صدور این حکم فعالان حقوق بشری صدور این حکم را نتیجه نبود عدالت قضایی در عربستان توصیف کرده و «طه الحاجی» این حکم را سختگیرانه و تلاش برای نابودی توانمندی‌های جوانان عربستانی توصیف کرد.

فاضل الشعله در دسامبر 2015 به وسیله نهادهای امنیتی سعودی ربوده شد و پس از مدتی اعلام شد که در بازداشت به سر می‌برد و در جریان دادگاه نیز از حق دفاع از خودش محروم بود.

از سوی دیگر حساب‌های کاربری فعالان شیعه عربستانی از بازداشت شماری از کارمندان منطقه الاحساء که در محله «الرائد» زندگی می‌کنند خبر دادند.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی سعودی به خانه «ایمن المختار» فعال حقوق بشری عربستانی که در فهرست افراد تهت تعقیب دولت عربستان قرار دارد، یورش بردند.

کد مطلب: 53249
زمان انتشار: چهارشنبه 19 آبان 1395 - 09:13:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین