به روز شده: 6 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 53398
زمان انتشار: شنبه 29 آبان 1395 - 16:02:46

بهترین راه بالا بردن مشارکت اجتماعی زنان

بهترین راه بالا بردن مشارکت اجتماعی زنان
زنان  - مشاور وزیر کار می‌گوید بزرگ‌ترین ظرفیت زنان تعاونگر این است که می‌توانند نگاه جامعه را نسبت به کار زنان تغییر بدهند و بین زندگی خانوادگی و شغلی آنها تعادل ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا، وحیده نگین اظهار کرد: برای استفاده از ظرفیت تعاونی‌های زنان باید آموزش و اطلاع رسانی مناسب به زنان صورت گیرد و اهمیت ارزش افزوده در تعاونی‌های زنان مورد توجه واقع شود.

وی تشکل‌های تعاونی را بهترین ابزار برای افزایش مشارکت اجتماعی زنان دانست و افزود: در شرایط فعلی که اقتصاد کشور نیازمند مقاوم‌سازی است نباید توانایی‌های زنان را نادیده بگیریم هرچند زنان برای نشان دادن خلاقیت‌ها و توانمندی‌های خود تلاش می‌کنند ولی به کارگیری توانایی‌های این قشر از جامعه نیازمند برنامه‌ریزی است.

نگین تصریح کرد: یکی از موانع پیشرفت زنان بسنده کردن به نقش این قشر در خانواده است در حالی که تجربه ثابت کرده زنان با حل مشکلات و موانع پیش رو به موفقیت‌های اجتماعی بسیاری دست یافته‌اند.

مشاور امور زنان و خانواده وزیر کار درعین حال بر لزوم فراهم کردن بسترها و فرصتهای استفاده از توانمندی‌های بانوان تاکید کرد و گفت: از طریق سازمانها، صندوق‌ها و بانکهای زیرمجموعه وزارت کار می‌توانیم شبکه‌ای راه اندازی کنیم تا خدمات مورد نیاز تعاونی‌ها از طریق ادارات شناسایی و شرایط برای راه‌اندازی تعاونی‌های جدید تسهیل شود.

به اعتقاد وی استفاده از ظرفیتهای زنان علاوه بر جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی زمینه کاهش فقر و نابرابری و تربیت نسل را فراهم می‌کند.

نگین گفت: برای دستیابی به توسعه پایدار و ایجاد اشتغال باید به نقش اجتماعی و اقتصادی زنان توجه کرد.

کلید واژه: حقوق زنان
کد مطلب: 53398
زمان انتشار: شنبه 29 آبان 1395 - 16:02:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب