به روز شده: 12 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 53444
زمان انتشار: سه شنبه 2 آذر 1395 - 15:02:51

نماینده مجلس خواستار تصویب قانونی برای مقابله با خشونت علیه زنان شد

نماینده مجلس خواستار تصویب قانونی برای مقابله با خشونت علیه زنان شد
زنان  - نماینده مردم تهران در مجلس گفت: امید است روزی قانونی برای مقابله با خشونت علیه زنان در چارچوب قانون مدنی مصوب شود.

به گزارش تسنیم، طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  در نشست علنی امروز (سه شنبه 2 آذر ) قوه مقننه ،با بیان اینکه  ابتدا روز جهانی رفع خشونت علیه زنان را گرامی می‌دارم، گفت: به امید روزی که قانونی برای مقابله با خشونت علیه زنان در چارچوب قانون مدنی مصوب شود.

وی افزود: برای حفاظت از حقوق زنان و خانواده باید مجازات‌هایی برای خشونت علیه این قشر تعیین شود و نحوه رسیدگی به این جرائم مشخص باشد و قوانین در این رابطه به نحوی اصلاح شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید قوانین حمایتی به نحوی باشد که از به هم پاشیدگی خانواده‌ها و گسترش بی‌اعتمادی و بداخلاقی جلوگیری کند و به توان‌افزایی زنان کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با آموزش و تقویت بنیه اقتصادی زنان در جامعه و مقابله با فقر و بی‌سوادی باید زمینه مقابله با نابرابری‌های جنسیتی را فراهم کرد و همچنین ساز و کار استفاده از فرصت های پیشرفت را برای زنان مهیا کرد.

وی ادامه داد: برای توجه به حقوق زنان باید همکاری‌ها و تعاملاتی بین وزارت دادگستری، قوه قضاییه و نمایندگان مردم در مجلس انجام شود.

سیاوشی گفت: به وزارت بهداشت در خصوص توجه به سلامت زنان و همچنین زنان باردار تذکر می‌دهم به دلیل اینکه در پایگاه‌های سلامت باید رسیدگی‌ها مطلوب‌تر انجام شود و اینکه بخش مامایی وجود نداشته باشد قابل قبول نیست و این مشکلاتی را خصوصا برای زنان باردار ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: نباید اینگونه باشد که به جای کارشناس مامایی از کارشناس بهداشت و بهورز استفاده شود به دلیل اینکه این طرح تنها در کشورهای فقیری مانند بنگلادش اجرا شده است؛ با این تعداد کارشناس مامایی در کشور شایسته خدمات رسانی بهتر هستیم.

کلید واژه: خشونت علیه زنان
کد مطلب: 53444
زمان انتشار: سه شنبه 2 آذر 1395 - 15:02:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب