به روز شده: 8 ساعت و 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 53502
زمان انتشار: یکشنبه 7 آذر 1395 - 09:38:36

تظاهرات مقابله با خشونت علیه زنان در ایتالیا/هر سه روز یک زن از سوی همسران خود به قتل می رسند

تظاهرات مقابله با خشونت علیه زنان در ایتالیا/هر سه روز یک زن از سوی همسران خود به قتل می رسند
زنان  - هزاران زن ایتالیایی روز شنبه در اعتراض به آنچه که اعتراض به 'خشونت علیه زنان' نامیدند ، در شهر رم پایتخت ایتالیا دست به تظاهرات زدند.

به گزارش ایرنا، تظاهر کنندگان با در دست داشتن شعار نوشته هایی مانند 'بس است' اعلام کردند که این تظاهرات در دفاع از حقوق زنان و علیه پدیده 'زن کشی' در این کشور صورت گرفته است.
در این تظاهرات که توسط شبکه مراکز ضد تجاوز، اتحادیه زنان در ایتالیا و انجمن 'ایودچیدو' برگزار شد،پوستری با اسامی 116 زن ایتالیایی قربانی خشونت در سال 2016 با شعار 'نه یکی کمتر' ، به چشم می خورد.
هزاران نفر از زنان ایتالیایی از اقصی نقاط کشور خود را به رم رسانده تا در این راهپیمایی ملی شرکت کنند.
'تیتی کارانو' رئیس انجمن 'Dire' متشکل از 77 مرکز ضد خشونت اظهار داشت: امروز اعلام می کنیم که خشونت علیه زنان دیگر بس است. این نخستین گام است و فردا نیز برای مبارزه با خشونت علیه زنان، تصمیم گیری می کنیم. ما دیگر نمی پذیریم که این پدیده فقط با کلمات محکوم شود.
از سال 2012 تاکنون در ایتالیا 599 زن به قتل رسیدند.
انجلینو الفانو وزیر کشور ایتالیا روز گذشته اعلام کرد که پدیده قتل زنان در این کشور 3 درصد کاهش پیدا کرده است اما با این حال بر اساس آمار موجود، درهر سه روز یک زن در این کشور توسط همسر، نامزد و یا یکی از بستگانش به قتل می رسد.
حدود هفت میلیون زن در سنین 16 تا 70 سال در ایتالیا در طی زندگی خود یک بار متحمل خشونت جسمی و یا جنسی می شوند که 60 درصد از این موارد به دست همسر، نامزد و یا یکی از بستگان بوقوع پیوسته است.
عبارت زن کشی از مدت ها پیش وارد زبان عامیانه در ایتالیا شده که بیانگر نگرانی گسترده در این کشور است.
براساس داده های مراکز پلیس در رابطه با کشتار زنان در ایتالیا از سال 2000 تا 2011 میلادی در مجموع 2 هزار و 651 زن کشته شده اند. در سال 2000 میلادی شمار زنان قربانی 199 نفر، در سال 2005 میلادی 138 و سال 2009 میلادی 170 زن گزارش شده است.
قطع رابطه، جدایی و طلاق از جمله عوامل اصلی زن کشی در ایتالیا محسوب شده و سه ماه نخست جدایی خطرناک ترین زمان برای این نوع جرم بشمار رفته و نیمی از قتل ها در این مدت زمانی بوقوع می پیوندند.
زنان در ایتالیا اغلب در محیط خانواده کشته می شوند و حدود 71 درصد قتل ها در داخل خانواده و بدست نزدیکان صورت می گیرد.
براساس این گزارش، نیمی از زن کشی ها در شمال ایتالیا بوقوع پیوسته و در 10 سال اخیر 130 کودک دختر نیز کشته شده اند.

کد مطلب: 53502
زمان انتشار: یکشنبه 7 آذر 1395 - 09:38:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب