به روز شده: 12 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 53733
زمان انتشار: سه شنبه 23 آذر 1395 - 13:32:47

دبیر انجمن مطالعات زنان: لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت پیگیری می‌شود

دبیر انجمن مطالعات زنان: لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت پیگیری می‌شود
زنان  - دبیر کارگروه حقوقی انجمن مطالعات زنان گفت: دولت یازدهم ، لایحه تامین امنیت زنان در برابرخشونت را دوباره پیگیری می کند.

به گزارش ایرنا، فریده طاها در نشست و هم افزایی در عین تنوع و تکثر اجتماعی به مناسبت روز جهانی حقوق بشر، درباره لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت اظهارکرد: این لایحه در 81 ماده و پنج اصل از طرف معاونت امور زنان وقت ریاست جمهوری به صورت بسیار جامع، تدوین شده بود که مجموعه ای از تدابیر در حوزه های مختلف را در بر می گرفت اما با ایراد کمیسیون لوایح مجلس شورای اسلامی، بررسی آن ، متوقف و با اواخر کار دولت دهم از دستور کار خارج شد.
طاها، اظهار کرد: دولت یازدهم در زمان حاضر لایحه یاد شده را در دست پیگیری دارد و آن را دوباره به جریان انداخته است.
دبیر کارگروه حقوقی انجمن مطالعات زنان همچنین به نکته دیگری اشاره کرد و آن اینکه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، ١٠ ماده در جرم انگاری خشونت خانگی علیه زنان در قانون تعزیرات را به دولت پیشنهاد کرده است.
وی، لایحه امنیت زنان در برابر خشونت و پیشنهاد ١٠ ماده در جرم انگاری خشونت خانگی علیه زنان را از مهم ترین لوایح پیش نویس شده در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برشمرد.
طاها، درباره فعالیت ها و اقدامات انجام شده در حوزه اجرایی معاونت زنان ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در این حوزه پیشرفت های خوبی داشتیم.
وی ادامه داد: معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری به عنوان متولی این قشر از جامعه‌(زنان)، فعالیت هایی برای تهیه پیش نویس لوایح در حوزه اجرایی و پژوهشی انجام داده است.
طاها درباره فعالیت حقوقی در حوزه زنان اظهار کرد: تصویب کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص در مجلس یکی از موارد انجام شده در این حوزه است.
دبیر کارگروه حقوقی انجمن مطالعات زنان خاطرنشان کرد: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به فعالیت های غیر دولتی زنان هم نگاه مثبتی دارد و از تجربیات و اندوخته های علمی و تجربی آنان بهره می برد.

کد مطلب: 53733
زمان انتشار: سه شنبه 23 آذر 1395 - 13:32:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب