به روز شده: 2 روز و 2 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 53821
زمان انتشار: دوشنبه 29 آذر 1395 - 10:39:34
رئیس دانشگاه دانش های بنیادی:

فرصتی طلایی برای حوزه و دانشگاه است که تجربه انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی را غنا بخشند

فرصتی طلایی برای حوزه و دانشگاه است که تجربه انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی را غنا بخشند
حقوق شهروندی  - رئیس دانشگاه دانش های بنیادی با حضور در مراسم وحدت حوزه و دانشگاه در قشم ، بحث اتحاد و وحدت حوزه و دانشگاه را بعنوان اقدامی مدرن در نظام جمهوری اسلامی ایران تبیین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دکتر محمدجواد لاریجانی در مراسم وحدت حوزه و دانشگاه قشم که با حضور  جمعی از مسئولان، دانشگاهیان و علمای حوزه این شهرستان برگزار شده بود انقلاب اسلامی ایران را حرکتی نو و بنیادی در ارائه یک مدل از حکومت برپایه عقلانیت اسلامی دانست و گفت یکی از برکات این انقلاب همین اقدام مدرن در ایجاد وحدت میان حوزه و دانشگاه بوده است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در این مراسم  با تبیین  تفاوتهایی که در علم مدرن و معارف اسلامی دیده می شود، بحث وحدت حوزه ودانشگاه را یکی از ایده های پیشرو و موثر در تعالی و رشد علم در نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت این  موضوع باطل کننده ادعاهای جریان سکولار ـ لیبرال است که سالها است سعی دارد اسلام را دینی مندرس و منزوی معرفی کند.

رئیس دانشگاه دانش های بنیادی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 57 و نام بردن از آن به عنوان تجربه بزرگ ملت ایران گفت:  در این تجربه بنای یک نظام جامع مدنی سیاسی بر اساس اسلام در سرزمین ایران کلید خورد و جریان دیگری که همگام با انقلاب اسلامی ایران آغاز شد نهضت بیداری اسلامی بود که در کل امت اسلام در جریان است.

لاریجانی افزود:  زمان و فرصت بسیار طلایی است که دانشگاه و حوزه دست به دست هم بدهند وبه استحکام توسعه و غنای این دو جریان بکوشند.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین در این مراسم با اشاره به چالشهایی که نظام اسلامی با آن روبه رو است گفت:  تفکر سکولار- لیبرال که توسط امپراتوری غرب به رهبری آمریکا هدایت می شود، تحمیلگرا و زورگوست و آنها می گویند تنها روش و طرز تفکر و حکومت همین نظام سکولارـ لیبرال است و خطرات ان هم مانند خطرات مک کارتیسم قرن گذشته است که خطرات این، از آن هم فراتر است.

لاریجانی گفت: دستگاههای تبلیغاتی و عناصر مبلغ لیبرالیسم - سکولار غرب تجربه جمهوری اسلامی را در مورد مناقشه مستمر و در سطوح مختلف قرار می دهند، گاهی می گویند اسلام دینی قدیمی است و توان حمایت از یک کشور مدرن را ندارد. زمان دیگر مدعی می شوند که احکام شرع خشن و مربوط به جامعه قبایل حجاز قدیم است و در زمان دیگر می گویند اسلام دین خوبی است اما برای سپهر خصوصی انسان و سپهر عمومی که شامل حکومت و دولت می باشد باید سکولار و جدا از دین باشد.

رئیس دانشگاه دانش های بنیادی گفت: البته ظهور جمهوری اسلامی بعد از سه دهه بعنوان پیشرفته ترین کشور غرب آسیا در میدان های علم ، تکنولوژی و ساختار مدنی و همچنین تاثیری که ایران در شرایط منطقه دارد این مناقشات بی مبنا را کم ارزش کرده است. و حقیقت این است که اسلام دین سرزنده و جهان شمول است و جامعه حوزه خصوصی و عمومی زندگی بشر است .

لاریجانی در این مراسم تاکید کرد: حوزه و دانشگاه باید دست به دست هم دهند و در مقابل مغالطه بزرگ زمان که مغالطه سکولار - لیبرال می باشد با بصیرت، ذهن جوانان و عموم مردم را در این زمینه روشن کنند. این یک فرصت تاریخی برای حوزه و دانشگاه جهت ایفای نقش مهم است.

کد مطلب: 53821
زمان انتشار: دوشنبه 29 آذر 1395 - 10:39:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
سخنگوی اسبق وزارت خارجه از یک سفر بحران زا می گوید:
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
حمیدرضا آصفی