به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 53863
زمان انتشار: چهارشنبه 1 دی 1395 - 11:54:30

ایندیپندنت: سیاهپوستان 2.7 برابر بیشتر از سفیدپوستان توسط پلیس آمریکا کشته می‌شوند

ایندیپندنت: سیاهپوستان 2.7 برابر بیشتر از سفیدپوستان توسط پلیس آمریکا کشته می‌شوند
اقلیت ها  - براساس یک تحقیق مشخص شد که مردان سیاهپوست و بومی آمریکا بیش از دو و نیم برابر بیشتر از مردان سفیدپوست هدف شلیک پلیس این کشور قرار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، محققان با بررسی 2285 مرگ که در آنها پلیس نقش داشته و بین سال های 2010 تا 2014 رخ داده، متوجه شدند که نرخ کشته شدن مردان سیاهپوست به دست پلیس 8 / 6 نفر در یک میلیون و برای بومیان آمریکا 9 / 6 نفر در یک میلیون است.

در این تحقیق مشخص شد که نرخ کشته شدن مردان هیسپانیک توسط پلیس آمریکا 1 / 4 نفر در یک میلیون، نرخ کشته شدن سفیدپوستان 5 / 2 نفر و نرخ کشته شدن مردان آسیایی از جزایر اقیانوس آرام 5 / 1 نفر در یک میلیون است.

نگرانی ها درباره کشته شدن سیاهپوستان آمریکایی به دست پلیس این کشور در چند سال گذشته افزایش یافته است و از موارد مهم و حائز اهمیت می توان به کشته شدن ترایوون مارتین 17 ساله، اریک گارنر 44 ساله و مایکل براون 18 ساله اشاره کرد که این مساله باعث شد تا راهپیمایی های گسترده‌ای در سراسر آمریکا و با شعار "جان سیاهپوستان مهم است" شکل بگیرد.

پروفسور جیمز بولر، که این تحقیق را انجام داده، گفت: من به عنوان یک فرد در عرصه بهداشت عمومی، هرگونه عدم توافق و اختلاف در سطح جامعه باعث نگرانی من می شود. با آگاهی از این اختلافات می توان آن را حل و فصل کرد.

یافته های این تحقیق در سطح جمعیت آمریکا با یافته های تحقیق صورت گرفته از سوی دانشگاه هاروارد که بیشتر بر روی تیراندازی های پلیس در هوستون تمرکز دارد، در تضاد است.

پروفسور رولند فریر، اقتصاددان دانشگاه هاروارد متوجه شد که میان افسران پلیسی که به سفیدپوستان یا سیاهپوستان شلیک می کنند، تفاوتی وجود ندارد.

درحالیکه پروفسور بولر از مدرسه بهداشت عمومی دورنسایف دانشگاه درکسل فیلادلفیا در تحقیق خود آورده که این اختلاف در تیراندازی به سوی مظنون های سفیدپوست یا سیاهپوست از سوی پلیس ‌آمریکا وجود دارد.

وی گفت: من این تحقیق را به این خاطر انجام دادم چون با نظر فریر مخالف بودم. در تحقیق با رویکرد سطح جمعیتی دورنمایی دیگر درباره مساله تیراندازی پلیس به سوی سیاهپوستان و سفیدپوستان مطرح می شود.

کد مطلب: 53863
زمان انتشار: چهارشنبه 1 دی 1395 - 11:54:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو