به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 53874
زمان انتشار: پنجشنبه 2 دی 1395 - 18:38:40

ابراز نگرانی ولیعهد انگلیس از گسترش اذیت و آزار اقلیت های دینی

ابراز نگرانی ولیعهد انگلیس از گسترش اذیت و آزار اقلیت های دینی
اقلیت ها  - پرنس چارلز ولیعهد انگلیس روز پنجشنبه در سخنانی نسبت به خطر ظهور مجدد گروه های پوپولیست(عوام گرا) در جهان و اذیت و آزار اقلیت های دینی و بازگشت به دوران 'سیاه' دهه 1930 میلادی در اروپا، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا، پرنس چارلز در گفت وگو با رادیو 4 شبکه 'بی بی سی' در ' روز اندیشه' به مناسبت کریسمس، گفت: ما در حال حاضر شاهد ظهور بسیاری از گروه های پوپولیست (عوام گرا) که دیدگاهی منفی به حقوق و عقاید اقلیت های دینی دارند، هستیم . اینها سبب نگرانی عمیقی از بازگشت دوران سیاه دهه 1930 میلادی در اروپا ، شده است.
ولیعهد انگلیس در اظهاراتش، نسبت به تکرار 'روزهای وحشتناک گذشته' (یهودی ستیزی های صورت گرفته توسط نازی ها در آلمان )، هشدار داد و گفت بایستی به عقاید متفاوت احترام گذاشته شود.
پرنس چارلز افزود: 'پس از گذشت نزدیک به هفتاد سال، ما هنوز شاهد چنین اذیت و آزارهای شیطانی که فراتر از همه باورهاست، هستیم.'
وی با اشاره به اقدامات گروه های تکفیری و تروریستی علیه اقلیت های مسیحی در سوریه و نیز عراق، گفت: واضح است که آزادی مذهبی برای چنین افرادی به منزله 'انتخاب میان مرگ و زندگی ' است.
پرنس چارلز افزود: افزایش اذیت و آزار اقلیت های دینی در جهان تنها محدود به مسیحیان نیست و بسیاری از مذاهب دیگر را نیز دربر می گیرد.
وی خطاب به شنوندگان گفت: به یاد بیاوریم داستان تولد حضرت عیسی مسیح (ع) و تلاشش برای راهی از خشونت و اذیت و آزار و نیز به یاد بیاوریم پیام حضرت محمد(ص) پیامبر گرامی اسلام پس از هجرت از مکه به مدینه برای اینکه خودش و پیروانش بتوانند آزادانه به عبادت بپردازند.
ولیعهد انگلیس افزود: 'هر کدام از مذاهب که ما پیروی می کنم، مقصدشان یکی است، ارزش و احترام به دیگران، پذیرش حق دیگران برای زندگی کردن در صلح، بازتابی از عشق به خدا شمرده می شود.'

کلید واژه: اقلیت ها - انگلیس
کد مطلب: 53874
زمان انتشار: پنجشنبه 2 دی 1395 - 18:38:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب