به روز شده: 12 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 53883
زمان انتشار: شنبه 4 دی 1395 - 11:06:37

لایحه درخواست تجدید نظر در حکم بانو نیکوکار ایرانی به دادگاه ارائه شد

حقوق بشر  > جهان  -  لایحه درخواست تجدیدنظر در حکم 'نرگس کلباسی اشتری ' بانوی نیکوکار ایرانی امروز(شنبه ) از سوی وکلای مدافع وی به دادگاه رایاگادا در شرق هند ارائه شد.

به گزارش ایرنا،'نرگس کلباسی اشتری' بانوی نیکوکارایرانی در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد دادگاه پس از دریافت درخواست تجدید نظر، قرار وثیقه وی را نیز تمدید کرده است .
وی افزود: قرار است رسیدگی به درخواست تجدید نظر به زودی آغاز شود.
بانوی نیکوکار ایرانی گفت قرار بود لایحه تجدید نظر بلافاصله پس از صدور رای به دادگاه ارائه شود که با صلاحدید وکلا و برای آماده کردن لایحه ای جامع ، تحویل آن به امروز موکول شد.
وی با تقدیر از حمایت های مردم اظهار کرد پس از صدور رای سنگین هفته قبل دادگاه ،اگر حمایت مردم نبود، نمی توانستم از این مشکل عبور کنم .
'نرگس کلباسی اشتری' بانوی نیکوکار ایرانی 15 آذر سالجاری از سوی دادگاه رایاگادا در شرق هند به یک سال زندان و 300 هزار روپیه جریمه نقدی محکوم شد.
دادگاه یک ماه به وی فرصت داد که در خصوص این رای فرجام خواهی کند.
نرگس کلباسی اشتری' بانوی نیکوکار ایرانی که برای کودکان یتیم و معلول شرق هند پرورشگاه ساخته است، درسال 2014 به دلیل ناپدید شدن یکی از کودکان به قتل غیر عمد متهم شد .
وی که متولد اصفهان است در چهارسالگی به همراه پدر و مادر به انگلستان مهاجرت کرده بود.
اشتری که به دلیل این اتهام ممنوع الخروج شده و با احتمال زندان در صورت اثبات اتهام مواجه است ،با انتشار نامه ای در فضای مجازی از دوستان و سفارت انگلیس در هند درخواست کمک کرد، ولی سفارت انگلیس در دهلی نو توجهی به خواسته وی نکرد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو با حمایت از 'نرگس کلباسی اشتری'، حسن نوریان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد را مسئول رسیدگی به پرونده وی کرده است.
'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه نیز دو هفته پیش در دیدار خانم کلباسی در محل سفارت ایران در دهلی نو به وی قول دادکه تمام تلاش خود را برای رفع مشکلش به کار گیرد.
'غلامرضا انصاری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو نیز گفت که مشکل خانم کلباسی با مقامات هندی مطرح و آنها قول مساعد برای رفع مشکل داده اند.
تعدادی از ایرانی های مقیم هند و کشورهای مختلف همزمان با صدور رای از سوی دادگاه با راه اندازی پویش های مختلف در فضای مجازی با حمایت از 'نرگس کلباسی اشتری ' بانوی نیکوکارایرانی، خواستار رفع اتهام از وی شدند.

کلید واژه: هند
کد مطلب: 53883
زمان انتشار: شنبه 4 دی 1395 - 11:06:37
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
یادداشت
پازل تحولات منطقه
پازل تحولات منطقه
حسین کنعانی مقدم
هوشمندی مقاومت
هوشمندی مقاومت
سیدجعفر قنادباشی