به روز شده: 15 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 53997
زمان انتشار: شنبه 11 دی 1395 - 09:11:22

الشرفی: جنگ یمن خاندانهای حاکم بر کشورهای حوزه خلیج فارس را به نابودی می‌کشاند

الشرفی: جنگ یمن خاندانهای حاکم بر کشورهای حوزه خلیج فارس را به نابودی می‌کشاند
بیداری اسلامی > یمن  - یک کارشناس یمنی تاکید کرد جنگ یمن خاندان های حاکم بر کشورهای حاشیه ی خلیج فارس را به سراشیبی سقوط کشانده است.

به گزارش تسنیم،"سید صادق الشرفی" کارشناس مسائل سیاسی یمن به آخرین وضعیت جنگ علیه یمن اشاره کرد و گفت: در مرحله کنونی هیچ افق روشنی برای رسیدن به راهکار سیاسی در یمن دیده نمی شود زیرا تمام طرح های موجود در این زمینه  از سوی آمریکا و انگلیس که به منطقه چشم طمع دارند ارائه می شوند، این کشورها به شدت تلاش می کنند کشورهای عربی به استقلال دست پیدا نکنند و رژیم های حاکم بر آنان همچنان دست نشانده باقی مانده و نتوانند نقش طبیعی خود در جهت دهی به سیاست های داخلی و خارجی را ایفا کنند.

وی ادامه داد: آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیست خواهان ادامه یافتن آشوب و کشتار در منطقه هستند آنان از طرح هایی که شامل ساخت دولت و محقق کردن همزیستی مسالمت آمیز و ثبات و امنیت باشد پشتیبانی نخواهند کرد. آمریکا و نگلیس که این روزها طرح هایی برای راه کار سیاسی ارائه می کنند و خود را در پی رسیدن به راهکار مسالمت آمیز جلوه می دهند سلاح هایی را در اختیار سعودی ها قرار می دهند که زیرساختها را ویران کرده و اثرات تخریبیشان تا ده ها سال باقی خواهند ماند.

الشرفی تاکید کرد: در یمن مسیر برای رسیدن به راه حل داخلی وجود دارد و به نظر من اولیت یمنی ها باید این مسئله باشد که برای رسیدن به یک راه حل داخلی تلاش کنند زیرا در سایه ی  حملات استعمارگران به ما و تلاش برای سرقت منابع یمن و پشتیبانی از جریان های تکفیری تنها راه حل می تواند یک راه حل داخلی باشد.

این کارشناس یمنی توضیح داد: عربستان و همپیمانانش تنها به اراده ی خود جنگ علیه یمن را آغاز نکرده اند  در میدان های جنگ نیز تنها نیستند بلکه استکبار جهانی همراه آنان است و مزدورانی از کشورهای مختلف در یمن حضور دارند، اگر تنها آل سعود و آل نهیان و آل خلیفه در جنگ مشارکت داشتند این جنگ از مدتها قبل متوقف شده بود. بسیاری از گروه های تکفیری و صهیونیست و حتی شرکت های امنیتی مزدور بین المللی نیز در یمن حضور دارند.

سید صادق الشرفی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سعودی ها در یمن گرفتار شده اند و ضربات سختی دریافت می کنند آنان راه بازگشت ندارند، هم اکنون تمام تحرکاتشان برای گمراه کردن مردم است و در سراشیبی سقوط قرار گرفته اند. این جنگ باعث کشته شدن تعداد زیادی از فرزندان یمن شده و به طور حتم ملت ما به خونخواهی جوانان خود قیام خواهد کرد. خونخواهی ملت ما باعث خواهد شد کشورهای حاشیه  ی خلیج فارس مدتها روی امنیت را نبینند.

وی در پایان تاکید کرد: خاندان های حاکم بر این منطقه باید درک کنند که این جنگ به حکومت هایشان پایان خواهد داد و آنان را سرنگون خواهد کرد. خون های فراوانی در جهان اسلام بر گردن اینان است، بر اساس اطلاعات موجود این کشورها تاکنون بیش از 2 تریلیون دلار در جنگ یمن هزینه کرده اند که باید گفت این پولها را بر باد داده اند، همچنین تمام تلاشهایشان در حلب با شکست روبرو شد و از آنجا نیز بیرون رانده شدند و در یمن نیز با شکست روبر وخواهند شد.

کلید واژه: یمن - خلیج فارس
کد مطلب: 53997
زمان انتشار: شنبه 11 دی 1395 - 09:11:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین