به روز شده: 22 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 54019
زمان انتشار: یکشنبه 12 دی 1395 - 16:21:21

قدردانی یک هموطن کلیمی از مقام معظم رهبری

اقلیت ها  - فعال صلح و حقوق بشر، برابر شدن دیه اقلیت‌های دینی با مسلمانان را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران دانسته و به همین مناسبت در یادداشتی از مقام معظم رهبری و سه قوه تقدیر و تشکر کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، متن یادداشت النا لاویانِ کاشانی، جزء اقلیت‌ کلیمی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر جناب آیت الله سید علی حسینی خامنه ای، مقام معظم رهبری

با درود و عرض ارادت

یاد امام و شهدا مراتب تشّکر و سپاس بی حدّ خود را نثار وجود مبارک حضرت عالی می‌نمایم.

6 دی ماه 1382، یادآور تصویب برابری دیه‌ی ایرانیان کلیمی، مسیحی، زرتشتی و مسلمانان به امر مبارک شما است. خدا را شکر می کنم در دورانی زیستم که علی رغم هجمه‌های روزافزون بی خردان، دون‌مایگان و امروز، مدعیان به ظاهر مومن و موحّد که هر دم از آستین گروهی و با نامی جدید از یک دین، بیرون می آیند؛ در سرزمین مادری‌ام ایران، لطف و مهر الهی از دست و زبان مسلمانانی پاک نهاد، ریشه دار، اصیل، بزرگوار، خردمند، دین‌مدار و ستوده درآمد.

حجج اسلام، آیات عظام، نمایندگان مجلس، فقها، حقوق‌دانان، شورای نگهبان، مجلس خبرگان، هیأت دولت همه باهم این بار مثل حضور آحاد مردم در انقلاب، درپیکار با ستم  دست به دست نمایندگان ایرانیان کلیمی، زرتشتی ، مسیحی و موکلانشان دادند تا درپس قرن‌ها لطف قرآن کریم و مهر درونش را دریابند که سفارش به توحید، یکتاپرستی، آرامش، صلح، مهربانی و محبت انسان به انسان و به ویژه مسلمانان به دیگر آفریده ها و پدیدهاست. آنجا که پیام‌آور بزرگ حضرت محمد مصطفی(ص) رحمة للعالمین خوانده می‌شود؛ پس، پیروان راستین و حقیقی او، به پیروی ازقرآن راستین و کردار راستین برای جهان، رحمت خواهند بود.

صفات جمالیه و جلالیه خداوند که در قرآن مجید، مشروح است و آیات دعوت به آرامش و گفتگو، سیره و سنّت رسول اکرم(ص)، حضرت امیرالمومنین(ع)، نهج البلاغه،چهارده معصوم و زنان اهل بیت(ع) چون حضرت خدیجه(س)، فاطمه زهرا(س) حضرت زینب(س)، حضرت اُمُ البنین نیز تفاسیر راستین قرآن را که همه، اگر خوب بنگریم و بررسی کنیم دعوت به محور توسعه‌ی اخلاق، توحید، مردم‌داری، صلح وادب است.

مقام معظم رهبری، تاریخ راستین زندگی مسلمانان با دیگر افراد و پیروان دیگرادیان و مذاهب هم، نشان صلح و مداراست، مگر آن که شماری در تمام ادوار تاریخ بشری به نام دین آتش افروخته‌اند و به ظاهر حکومت کرده‌اند تا آتش عالم، نثار آخرتشان باد. مهر مسلمانان حقیقی از هرمذهب، فرقه و نحله ای به دیگران، اشک آدم را درمی‌آورد. رهبرعزیزما امروز،آنها که آتش افروختند، انسان نیستند، حیوان هم نیستند، وجود ندارند چه رسد که نامشان مسلمان، کلیمی، زرتشتی،مسیحیی یا مسلمان باشد. درسرزمین من ، شراکت ،تجارت ،مصافحه ،مکالمه ،همزیستی، هم‌نفسی، مجاورت،همکاری،هم‌کلامی،همنشینی و عشق بی تکّلف خالصانه پیروان ادیان به هم است.

آقاجان، درخواست بنده از شما به نام رهبر جهان اسلام وبه ویژه تشیع این است که این مهر و مهربانی، همه به تصویر درآید و بی بزرگ نمایی به رشته درآید تا دیگران از مهر ما وشما پند و عبرت گیرند.

بزرگوارمن! در آیینی که امام و رهبر مسلمین ، برای گرفتن خلخال پای دخت یهود از نابکاران بکوشد و دررساندن نان به تهی دست مسیحی بگرید و" وای برما" بگوید، روشن است که دیه‌ی مسلمان، مسیحی و زرتشتی همواره برابر است؛ زیرا که حضرت محّمد(ص) وحضرت علی(ع) برابر با حقّند.

ای رهبر سرزمین من! "من لم یشکر المخلوق، لم یشکر الخالق" ما که از یزدان برای این همه سپاس داریم پس شما را سپاس که این محبت را به جامعه‌ی حقوقی و قضایی نثار فرمودید و سپاس از مردان و زنانی که در این سال‌ها و در این راستا کوشیده‌اند. مبارک باد ملتی که این را می فهمد و درک می کند و مبارک رهبر و امامی به نام سیّد علی خامنه‌ای که در 6 دی ماه با تصویب این برابری، همه را یک بار دیگر به قرائت  درست قرآن کریم و پژوهش اسلام فراخواند. دعا می کنم برای شما برای هم اندیشان  و هم راهانتان و دعا برای سرزمینی که ناآرامی، پیکار، جنگ، بیماری، اندوه، برخورد و تصادف نباشد که قرار باشد شخصی از دیگری دیه بگیرد؛ چه رسد به کلیمی ، مسیحی، زرتشتی از مسلمان یا عکس آن. سپاس، مجلس شورای اسلامی را و سپاس، قوای سه گانه‌ی مقننه، مجریّه و قضائیه را.سپاس قوه قضائیه را که در این سال‌ها بهترین سند عملی این تصویب حضرت عالی را رقم زده است وبی‌نظیر عمل کرده است.

رهبر معظم له

خدای را به تقدس روان حضرت موسی و مسیح و زرتشت و پاکی وجود احمد خواهانم که به دل و جان شما و خاندانتان و به دل و جان مردم سرزمین من و بیش از همه دل و جان جهان و جهانیان، سکینه طمانینه و آرامش بدهد که به جای حضور در محاکم دادرسی و قضایی، در پی باروری خرد، اندیشه، مهر و افزونی دانش ولطف، به هم باشیم.

جاوید و سرافراز، دست و کلام سیّدعلی خامنه ای

ناهید وافراز، دست و کلام مردم ایران

 و خدایی که در این نزدیکی،برای آرامش و صلح، به بوم تفسیر زندگی، قلم زند.


النا لاویانِ کاشانی

فعال صلح و حقوق بشر و اسلام پژوه

کد مطلب: 54019
زمان انتشار: یکشنبه 12 دی 1395 - 16:21:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب
گفتگو