به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 54022
زمان انتشار: یکشنبه 12 دی 1395 - 16:58:44

هشدار وزارت خارجه به ایرانیان برای دریافت روادید از مراجعه به افراد سودجو

هشدار وزارت خارجه به ایرانیان برای دریافت روادید از مراجعه به افراد سودجو
حقوق شهروندی  - وزارت امور خارجه از اهتمام این وزارتخانه برای بهبود شرایط دریافت روادید در سفارتخانه های خارجی خبر داد و به ایرانیان هشدار داد برای دریافت روادید از مراجعه با افراد سودجو بپرهیزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر برخی رفتارهای نامناسب با متقاضیان دریافت روادید اعلام کرد:همانگونه که در گذشته بارها اعلام شده است، وزارت امور خارجه با اطلاع از مشکلات موجود در فرایند صدور روادید توسط برخی سفارتخانه های مقیم تهران و با هدف دفاع از حقوق شهروندان ایرانی همواره با آنان در تماس بوده و در گفت وگوهای کنسولی با دولت های مربوطه این موارد را با جدیت دنبال کرده است.
در ادامه این اطلاعیه آمده است:حاصل این تماس ها ، همکاری این سفارتخانه ها و تا حدودی بهبود شرایط بود که البته این موضوع تا رسیدن به شرایط مطلوب و رضایت بخش در دستور کار بخش های مربوطه وزارت امور خارجه قرار خواهد داشت.
در بخش دیگر این اطلاعیه با اشاره به حضور برخی افراد سودجو و غیر مسئول در خارج از سفارتخانه ها آمده است:در کنار مشکلات مربوط به سفارتخانه های خارجی در موضوع صدور روادید، شبکه ای از افراد غیر مسئول خارج از سفارتخانه ها نیز با ادعای تسهیل در روند اخذ روادید و دریافت مبالغی از هموطنان به این وضعیت و نارضایتی متقاضیان دامن می زنند.
در این اطلاعیه تصریح شده است:همانگونه که قبلا نیز اعلام شد وزارت امور خارجه برای حل این مشکل، اطلاعات لازم را در اختیار مراجع قضائی و امنیتی قرار داده و اطمینان داریم که این مراجع محترم به این موضوع رسیدگی خواهند کرد. هموطنان عزیز هم لازم است از مراجعه به این واسطه های سودجو پرهیز نمایند.
وزارت امور خارجه تاکید کرد:این وزارتخانه همواره بر عملکرد و نحوه رفتار سفارتخانه های خارجی با شهروندان ایرانی نظارت و به هرگونه رفتار خلاف موازین و شئون دیپلماتیک از طریق مقتضی رسیدگی نموده و خواهد نمود.

کد مطلب: 54022
زمان انتشار: یکشنبه 12 دی 1395 - 16:58:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب