به روز شده: 16 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 54025
زمان انتشار: یکشنبه 12 دی 1395 - 17:04:44

تشدید حملات عربستان به یمن همزمان با آغاز سال میلادی

تشدید حملات عربستان به یمن همزمان با آغاز سال میلادی
بیداری اسلامی > یمن  - بالگردهای آپاچی و جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به منظور جلوگیری از پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، ۷۰ بار روستاهای الدحره، قوی، و المبرک در جیزان را بمباران کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از المیادین، یک منبع نظامی گفت که در پی دفع حمله مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن به سمت منطقه الهَجَر در بخش عسیلان واقع در غرب استان شبوه جنوب شرق یمن از سوی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در، 30تن از آن‌ها کشته و زخمی شدند و سه خودروی نظامی آن‌ها هم منهدم شد.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه پیشروی‌های خود 3 موقعیت در بخش الخلیفین در بخش الخب و الشعف در شمال استان الجوف را به کنترل خود در آوردند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین یک خودروی نظامی نیروهای هادی در منطقه المخَدَره در بخش صِراوح را منهدم کردند. این در حالی است که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی بارها این بخش را در غرب استان در شمال شرق یمن بمباران کردند.

همچنین در پی یک حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به منزل یکی از شهروندان یمنی در بخش ساحلی ذُباب در تعز واقع در غرب یمن، یک غیر نظامی به شهادت رسید و سه نفر نیز زخمی شدند. این در حالی است که مزدوران منصور هادی رئیس‌جمهور فراری یمن نیز دو منطقه العمری و الحریقیقه در این بخش را به شدت هدف حمله قرار دادند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی همچنین 20 بار دو منطقه الدیوان و الغیل در بخش کتاف و منطقه الملاحیظ در بخش الظاهر و دو منطقه صُبحان و المصاحِف در بخش باقِم در غرب صعده در شمال یمن را بمباران کردند.

در پی حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مرکز الملزوز عربستان واقع در مرزهای مشترک با عربستان شماری از نظامیان سعودی کشته و یک انبار سلاح و دو خودروی نظامی آن‌ها منهدم شد.

همزمان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پایگاه‌های الطنانه، العزه، الشرحاء و مراکز نظامی ثلا و الجمایم را هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای خود قرار دادند.

بالگردهای آپاچی و جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی منظور جلوگیری از پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، 70 بار روستاهای الدحره، قوی، و المبرک در جیزان را بمباران کردند.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین با موشک‌های کاتشوشا پایگاه نظامی آل حماد در نجران عربستان را هدف قرار داد.

حملات ائتلاف متجاوز سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن مشروعیت به این کشور به نمایندگی عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن از ششم فروردین ماه 1394 آغاز شده است. رژیم سعودی با وجود حملات بی‌وقفه خود که حاصل آن کشته و زخمی شدن هزاران انسان بی‌گناه بوده است، نتوانسته است هیچ کدام از اهداف شوم خود را در راستای سلطه بر یمن و منابع آن محقق کند.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 54025
زمان انتشار: یکشنبه 12 دی 1395 - 17:04:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین