به روز شده: 11 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 54074
زمان انتشار: سه شنبه 14 دی 1395 - 17:38:02

بیانیه نمایندگان مجلس به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله شیخ نمر/ حقوق بشری‌ها مانع جنایات عربستان شوند

بیانیه نمایندگان مجلس به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله شیخ نمر/ حقوق بشری‌ها مانع جنایات عربستان شوند
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - نمایندگان مجلس در بیانیه ای ضمن محکوم کردن اعدام آیت‌الله شیخ نمر توسط دولت عربستان از سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشر خواستند از رفتارهای دوگانه و متناقض با اینگونه جنایات ضدبشری عربستان خودداری کرده و با محکومیت این اقدامات به وظیفه قانونی و اخلاقی خود عمل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه، 14 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه بیش از 195 نفر از نمایندگان مردم را قرائت کرد که متن آن به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوازدهم دی ماه سال گذشته دولت عربستان در اقدامی غیر انسانی و مغایر با موازین بین المللی، آیت الله شیخ نمر، روحانی برجسته و عالیقدر جهان اسلام را به شهادت رسانید.

اعدام و شهادت آیت الله شیخ نمر در شرایطی که تروریست های افراطی و تکفیری امنیت و آسایش منطقه و جهان را سلب نموده و ثبات و آرامش را در منطقه تهدید کرده اند حاکی از عمق بی تدبیری و بی مسئولیتی حاکمان عربستان بود.

عربستان سعودی که در سال های اخیر با حمایت پیدا و پنهان از تروریسم در منطقه، حمله و تجاوز به خاک یمن و قتل عام مردم مظلوم این کشور، حمایت از سرکوب مردم کشورهای دیگر متاسفانه نقش غیر سازنده ای را در ثبات و آرامش منطقه ایفا کرده است و عملا در جهت تشدید اختلاف و تفرقه امت اسلامی گام بر می دارد.

بار دیگر ضمن محکومیت اعدام شیخ نمر توسط دولت عربستان از سازمان ها و نهادهای حقوق بشری می خواهیم از رفتارهای دوگانه در قبال جنایت های این گونه دولت عربستان خودداری نموده و با محکومیت اینگونه اقدامات به وظیفه قانونی و اخلاقی خود عمل کنند.

 

کد مطلب: 54074
زمان انتشار: سه شنبه 14 دی 1395 - 17:38:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین