به روز شده: 6 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 54113
زمان انتشار: شنبه 18 دی 1395 - 10:36:48

آزادی 100 زندانی توسط انجمن حمایت زندانیان مرکز در سال جاری

آزادی 100 زندانی توسط انجمن حمایت زندانیان مرکز در سال جاری
قوه قضائیه  - مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: امسال 100 نفر ار زندانیان با کمک خیرین و از سوی انجمن از زندان آزاد شدند.

به گزارش ایسنا، مهران منتظر با بیان اینکه انجمن حمایت زندانیان مرکز را باید برای افکار عمومی معرفی و نهادینه کنیم، اظهار کرد: بر اساس آنچه که در اساسنامه انجمن آمده وظیفه این نهاد، حمایت‌های مادی و معنوی از خانواده های زندانیان در سراسر کشور است؛ البته ما در استان ها انجمن حمایت از زندانیان داریم، ولی رصد و سازماندهی آنها با ماست.

وی با طرح این سئوال که اگر کسی گرفتار زندان شود خانواده اش چه گناهی کرده‌اند؟ گفت: باید حمایت های لازم را از این خانواده ها به عمل آوریم.

منتظر با بیان اینکه ما در سال جاری 5 هزار خانواده از زندانیان را تحت پوشش قرار داده‌ایم، گفت: جرایم زندانیان متفاوت است و شامل تصادفات، ورشکستگی، کلاهبرداری و ... است و همه این جرایم جزو جرایم عمدی نیست، بلکه بعضی از آنها غیرعمدی است مانند ورشکستگی اقتصادی؛ در واقع همه این زندانیان قاتل و قاچاقچی نیستند و طبیعی است که تغییرات اجتماعی و فرهنگی و چالش‌های اجتماعی باعث می‌شود که افراد گرفتار زندان شوند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز اضافه کرد: انجمن حمایت زندانیان دولتی نیست و بودجه آن از طریق خیرین تامین می شود و از مردم عادی تا اقشار مختلف به انجمن کمک می کنند.

وی گفت: امسال حدود 100 نفر از زندانیان را با کمک خیرین آزاد کرده‌ایم و در حال حاضر هم 16 زندانی قرار است با حمایت های خیرین و از سوی انجمن آزاد شوند.

منتظر تاکید کرد: ما باید برای این خانواده‌ها اشتغال ایجاد کنیم، البته ما 500 خانواده را آموزش داده‌ایم، آن‌ها دوره‌های فنی و حرفه‌ای را گذرانده‌اند، انواع کلاس‌های آموزشی را برای آنها برگزار کردیم و به آنها سرمایه هم دادیم که از این راه اشتغال‌زایی کنیم و بعضی اوقات هم ابزارهای لازم مانند چرخ خیاطی را در اختیار آنها می گذاریم.

وی در پایان گفت: باید تولیدات این خانواده ها به فروش برسد و شهرداری موظف است برای این کار غرفه رایگان در اختیارمان بگذارد نه اینکه غرفه ها را به ما اجاره بدهد.

کلید واژه: زندان - عفو
کد مطلب: 54113
زمان انتشار: شنبه 18 دی 1395 - 10:36:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب
یادداشت
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
درباره کاهش تعداد زندانیان
درباره کاهش تعداد زندانیان
ذبیح‌الله خداییان