به روز شده: 6 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 54127
زمان انتشار: یکشنبه 19 دی 1395 - 08:41:15

ششمین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و کره‌جنوبی برگزار شد

ششمین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و کره‌جنوبی برگزار شد
بیداری اسلامی  - ششمین دور گفت‌وگوهای دینی مرکز بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با کنفرانس ادیان برای صلح کره‌جنوبی، با عنوان «نقش معنویت در زندگی بشر» به میزبانی شهر سئول برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این نشست سه روزه که شب گذشته (شنبه) به کار خود پایان داد هیاتی متشکل از نمایندگان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شخصیت‌ها، اساتید علمی ـ دانشگاهی و ادیانی کره‌جنوبی حضور داشتند.
پروفسور «کیم یانگ جو» رئیس مرکز صلح و ادیان کره ‌جنوبی (kcrp) در آیین گشایش ششمین دور گفت وگوهای دینی دو کشور، در سخنانی استمرار گفت‌وگوهای میان دو کشور را عامل اساسی شناخت ملت‌ها از یکدیگر و تداوم منطقی میان آنها دانست.
وی ابراز امیدواری کرد که برپایی این نشست‌ها و اجلاس‌ها بتواند هدف اصلی خود که همان تقویت زندگی معنوی انسان‌ها و حفظ کرامت انسانی در جهان است را تحقق بخشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی تسخیری رئیس مرکز بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این نشست ضمن ابلاغ سلام ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به سابقه تاریخی دو کشور اشاره کرد و گفت که دو ملت ایران و کره‌ جنوبی با قدمت تاریخی و تمدنی و با نوآوری خود، خدمات شایانی به بشریت ارائه کرده‌اند.
وی افزود: امروزه نیز این دو کشور علاوه بر خدمات علمی و مادی، با برقراری امنیت و ثبات در مناطق خود الگوی خوبی به جهان عرضه کرده‌اند؛ حال آنکه بسیاری از کشورهای منطقه ما در بحران فقدان امنیت به سر می‌برند.
رئیس مرکز بین‌المللی گفت‌ وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاکید کرد که ملت‌ها با اتکا به زندگی معنوی می‌توانند الگوی خوبی برای دیگران باشند و از بسیاری مسائل و مشکلات در امان بمانند.
تسخیری همچنین ابراز امیدواری کرد که گفت وگوها و دیدارهای میان نخبگان دو کشور ادامه یافته و توشه های معنوی و مادی گرانبهایی برای نسلهای بعدی دو ملت در راه آبادانی بشریت داشته باشد.
همچنین در این نشست مقالاتی از سوی هیات ایرانی از جمله حجت‌الاسلام محسن الویری عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع)، عبدالرحیم گواهی رئیس مرکز پژوهش ادیان جهان، محمد‌حسن تبرائیان دستیار ویژه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عباس یزدانی عضو هیات علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران و محمدحسن مظفری استاد دانشگاه در کره‌جنوبی قرائت شد.
به گزارش بخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی، همچنین بازدید از معبد بزرگ بوداییان و دیدار با رهبر بودائیان این کشور از دیگر بخش های در نظر گرفته شده در حاشیه این نشست بود که این ملاقات با حضور حسن طاهریان سفیر کشورمان در کره جنوبی انجام شد.
طاهریان در سخنانی ضمن معرفی هیات علمی اعزامی کشورمان به کره جنوبی، از تلاش های دست اندر کاران این حرکت معنوی و انسانی قدردانی کرد و خواستار تداوم این همکاریها شد.
حجت الاسلام والمسلمین «تسخیری» هم ابراز امیدواری کرد که روحانیون ادیان مختلف، هدایت‌کننده پیروان خود به سوی دوست داشتن انسان‌ها و دور نگاه داشتن مردم بی‌دفاع از خشونت و آسیب‌های اجتماعی باشند؛ زیرا همه ادیان به دنبال کرامت انسانی و حاکمیت زندگی مسالمت‌آمیز و امنیت‌ساز معنوی هستند.
وی تاکید کرد: هر چه جامعه بشری به سوی معنویت در حرکت باشد، آرامش و امنیت گسترش می یابد و افراط گرایی به انزوا کشیده می شود.
تسخیری اظهار کرد: اسلام برگرفته از سلام و صلح است و افراط‌گری‌ها و خشونت‌های صورت گرفته به نام دین، برخلاف حقیقت ادیان و اسلام است.
رهبر بودائیان کره‌جنوبی نیز ضمن تایید سخنان رئیس مرکز بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان، آرزو کرد تا پیروان ادیان به آموزه‌های خود جامه عمل بپوشند.
او همچنین از ایران و کره‌جنوبی به عنوان نمونه هایی بارز از زندگی معتدل و متوازن در عصر حاضر نام برد.

کد مطلب: 54127
زمان انتشار: یکشنبه 19 دی 1395 - 08:41:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

یادداشت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین
جهنم حقوق بشر !
جهنم حقوق بشر !
اصغر زارعی
در عربستان چه خبر است؟
در عربستان چه خبر است؟
محمدکاظم انبارلویی
گفتگو
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
سخنگوی اسبق وزارت خارجه از یک سفر بحران زا می گوید:
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
حمیدرضا آصفی
قدس شرقی و غربی ندارد| ترامپ،جسد بی جان سازش را مثله مثله کرد
خالد قدومی نماینده حماس در تهران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر عنوان کرد:
قدس شرقی و غربی ندارد| ترامپ،جسد بی جان سازش را مثله مثله کرد