به روز شده: 8 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 54240
زمان انتشار: سه شنبه 28 دی 1395 - 14:19:30
نشست عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر با حضور عراقچی برگزار شد؛

تاکید بر استفاده از همه فرصت ها و امکانات برای تبیین دیدگاه ها و دستاوردهای حقوق بشری کشور

تاکید بر استفاده از همه فرصت ها و امکانات برای تبیین دیدگاه ها و دستاوردهای حقوق بشری کشور
حقوق بشر  > ایران  - نشست عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر صبح امروز با حضور دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد و سیدعباس عراقچی معاون حقوقی وزارت امور خارجه و سایر اعضا از جمله مدیران عالیرتبه قضایی به منظور تدوین و بررسی برنامه های حقوق بشری داخلی و خارجی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در این نشست سوء استفاده های دول غربی از موضوع حقوق بشر به منظور اعمال فشارهای سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران و نحوه مقابله با این اقدامات در مجامع بین المللی و همچنین نحوه استفاده از فرصت هایی که ایران در شرایط فعلی به دست آورده است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست تاکید شد که حقوق بشر برای جمهوری اسلامی موضوعی بسیار مهم است و سعی براین است تا از هر موقعیت و فرصت مناسبی که در صحنه بین المللی به دست می آید، برای بیان دیدگاه جمهوری اسلامی در خصوص حقوق بشر بر اساس تفکر اسلامی استفاده شود و از تجاوزاتی که به حقوق بشر و حقوق انسانها در منطه و دردیگر نقاط دنیا صورت می گیرد، پرده برداری شود.

در این نشست تاکید شد که جمهوری اسلامی ایران همچنان ملجأ مظلومین دنیا در مباحث حقوق بشری است و باید در این خصوص از همه امکانات و ازجمله امکانات رسانه ای و دیپلماتیک در مجامع بین المللی بهره گیری شود.

در این نشست همچنین درخصوص گفتگوهای حقوق بشری کشورمان در خصوص مسایل حقوق بشری از جمله گفتگوهای دوجانبه و چند جانبه و نحوه تعمیق و توسعه آنها بحث و تبادل نظر شده و محورهایی پیشنهاد شد.

حضار در این نشست در خصوص گفتگوهای حقوق بشری ایران و اتحادیه اروپا گفتگو کرده و مرحله فعلی این گفتگوها را مورد مرور اجمالی قرار داده و برای گام های بعدی در این گفتگوها نیز راهکارهایی ارائه کردند.

کد مطلب: 54240
زمان انتشار: سه شنبه 28 دی 1395 - 14:19:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
یادداشت
این گوی و این میدان !
این گوی و این میدان !
حسین کنعانی مقدم
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی