به روز شده: 13 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 54703
زمان انتشار: شنبه 30 بهمن 1395 - 15:08:10

ششمین سالگرد انقلاب لیبی

 ششمین سالگرد انقلاب لیبی
بیداری اسلامی > لیبی  - مردم لیبی ششمین سالگرد آغاز انقلاب این کشور را که به سرنگونی معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع لیبی منجر شد،‌ جشن گرفتند. این مراسم در فضایی ناامن به دلیل بحران عمیق سیاسی و استمرار خلا امنیتی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الیوم السابع، مصر، هزاران لیبیایی ساکن طرابلس بعد از ظهر و عصر روز جمعه به مناسبت ششمین سالگرد انقلاب این کشور در میدان "الشهدا" که آسمانش به خاطر آتش بازی‌ رنگین شده بود، تجمع کردند.

نیروهای وابسته به دولت توافق ملی که از حمایت جامعه جهانی برخوردار است، تدابیر امنیتی شدیدی را در اطراف این میدان اتخاذ کردند.

تا عصر روز جمعه نیز ده‌ها خودرو در خیابان‌های اصلی پایتخت بوق شادی می‌زدند.

رضا المحمودی ۶۲ ساله یکی از حاضران در محل گفت: دو پسرم را که نوجوان هستند برای شرکت در تجمع میدان الشهدا فرستاده‌ام.‌ اگر به آنها بگویم کشور در معرض آشوب است آنها این مساله را هرگز درک نخواهند کرد. همه آنچه آنها نیاز است که درک کنند این است که شش سال قبل از ۴۲ سال حاکمیت دیکتاتوری وحشیانه‌ای خلاص شدیم، بسیاری از مردم لیبی هستند که در این کشور که از مشکل ناامنی رنج می‌برد، جشنی نگرفته‌اند.

فاطمه العربی ۵۹ ساله گفت: ما باید علی رغم همه آنچه امروز در کشور رخ می‌دهد این سالگرد را جشن بگیریم،‌نباید مسائل را با هم بیامیزیم.

العربی افزود: نمی‌خواهم نوه‌هایم اهمیت این روز را فراموش کنند.

بیرون طرابلس در دیگر استان‌ها از روز پنجشنبه بسیاری از شهرها جشن گرفته‌اند به ویژه در بنغازی که اولین تظاهرات علیه رژیم قذافی در ۱۵ فوریه ۲۰۱۱ و پیش از آنکه جنبش مردمی از ۱۷ فوریه شکل جدی به خود بگیرد، برگزار شد.

کلید واژه: لیبی
کد مطلب: 54703
زمان انتشار: شنبه 30 بهمن 1395 - 15:08:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین