به روز شده: 6 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 55076
زمان انتشار: یکشنبه 22 اسفند 1395 - 11:16:33

صدر الحسینی: بمباران مناطق مسکونی یمن از سوی آمریکا حاوی پیام به انقلابیون است

صدر الحسینی: بمباران مناطق مسکونی یمن از سوی آمریکا حاوی پیام به انقلابیون است
بیداری اسلامی > یمن  - به اعتقاد کارشناس مسائل غرب آسیا، خطای غیرقابل‌قبول پهپادهای آمریکایی در بمباران بعضی از مناطق مسکونی یمن نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها قصد دارند اولتیماتومی به انقلابیون بدهند.

به گزارش تسنیم، «سید رضا صدرالحسینی»، کارشناس و تحلیلگر مسائل غرب آسیا در خصوص نقض حاکمیت ملی یمن توسط پهپادهای آمریکایی که زمینه‌ساز اشغال این کشور از سوی آمریکا است، با اشاره به اینکه واشنگتن به دلیل ناتوانی عربستان از سرکوب و انحراف انقلاب یمن وارد میدان شده، بیان داشت: با نگاهی به فرآیند دخالت آمریکایی‌ها در مسائل منطقه‌ای مشاهده می‌شود که پس از روی کار آمدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا، دخالت‌های این کشور پای خود را به مناطق جدیدی از جمله یمن باز کرده است.

وی با تأکید بر اینکه حملات پهپادهای آمریکایی به بعضی از نقاط یمن نشان‌دهنده آن است که آمریکایی‌ها با رویکرد جدید حمایت از عربستان وارد صحنه یمن شده‌اند، یادآوری کرد: فراموش نمی‌کنیم که ترامپ در خصوص آزادانه بودن اقدامات عربستان در یمن چراغ سبزی را به عربستان داد. واشنگتن در ارتباط با این موضوع این نکته را به عربستان فهماند که می‌تواند دخالت خود را تا سرکوب کردن انقلاب یمن ادامه دهد، اما به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به دلیل ناتوانی عربستان از سرکوب و انحراف انقلاب یمن وارد میدان شده‌اند.

تحلیلگر مسائل غرب آسیا با یادآوری اینکه واشنگتن هواپیماهای بدون سرنشین خود را که در یک دهه گذشته فعالیت‌های قابل‌ توجهی در غرب آسیا از جمله، پاکستان، افغانستان و عراق انجام داده، به بهانه مقابله با تروریسم القاعده و داعش وارد صحنه کرده است، مطرح کرد: از نظر تحلیل گران و کارشناسان مسائل منطقه‌ای، آمریکایی‌ها این اقدامات را برای باز کردن جا پای خود در منطقه انجام می‌دهند.

وی با اشاره به بمباران مناطق مختلف یمن از سوی پهپادهای آمریکایی بیان داشت: خطای غیرقابل‌قبول این هواپیماها در بمباران بعضی از مناطق مسکونی و از بین بردن تعدادی از شهروندان یمنی در مناطق مختلف نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها قصد دارند اولتیماتومی به انقلابیون بدهند؛ بنابر این مردم یمن باید توجه کافی داشته باشند؛ چراکه دشمن پنهان که از عربستان حمایت می‌کرد، اکنون به‌ صورت مستقیم وارد جنگ با مردم یمن شده است.

صدرالحسینی با تأکید بر شعاری که روسای انصارالله از مدت‌ها پیش می‌دادند و آمریکایی‌ها را به‌ عنوان دشمن اصلی معرفی می‌کردند، اشاره داشت: این امر امروز به واقعیت پیوسته است. به نظر می‌رسد این موضوع رویکرد جدید آمریکایی‌ها به مسائل منطقه‌ای را نشان می‌دهد. بدین‌ وسیله مردم منطقه بیشتر متوجه دشمنی آمریکا، به‌ خصوص آمریکای پس از ترامپ با اسلام و جنبش‌های استقلال‌طلبانه خواهند شد.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 55076
زمان انتشار: یکشنبه 22 اسفند 1395 - 11:16:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین